107,6 FM

Domy prefabrykowane przyszłością w budownictwie

Jak będzie wyglądać przyszłość? Tego nie wie nikt. Chociaż warto zastanowić się nad tym, jak będziemy mieszkać. Na pewno przyszłością w budownictwie są domy prefabrykowane. Co to takiego? Czy warto na nie postawić już teraz?

Jak będzie wyglądać przyszłość? Tego nie wie nikt. Chociaż warto zastanowić się nad tym, jak  będziemy mieszkać. Na pewno przyszłością w budownictwie są domy prefabrykowane. Co to takiego? Czy warto na nie postawić już teraz?

Czym w ogóle są domy prefabrykowane?

Domy prefabrykowane to nic innego jak domy produkowane w fabrykach, na zamówienie klienta. W ten sposób, za sprawą właśnie takiego procesu produkcji, wszystkie elementy domu prefabrykowanego są wykonane dokładnie i precyzyjnie. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się domy prefabrykowane z  drewna lub keramzytu. Są to materiały wykorzystywane powszechnie w tego rodzaju budownictwie. Rzadziej stosuje się tutaj domy betonowe. Wynika to z faktu, że wszystkie części należy przetransportować z danej fabryki na docelowo miejsca budowy. Tymczasem elementy betonowe są bardzo ciężkie i tym samym mało mobilne.

Domy prefabrykowane - gotowe do zamieszkania

Przy wyborze metody budowy domu ogromne znaczenie ma na ogół cena i tego nie da się ukryć. Dla wielu osób jest ona najważniejsza. W przypadku omawianych domów prefabrykowanych koszty są dość mocno zróżnicowane. Wiele zależy od wykorzystanej technologii. Zdecydowanie najtańsze są prefabrykowane domy kanadyjskie wykonane w technologii szkieletowej. Ich koszt to średnio 1500 złotych za metr kwadratowy. W przypadku innych metod i technologii cena ta może wynosić 2000 złotych za metr kwadratowy. Oczywiście mowa o cenie za budowę domu w stanie surowym. Aby w nim zamieszkać, trzeba go jeszcze wykończyć. Należy o tym pamiętać podczas podejmowania decyzji o budowie.

Jakie opinie mają domy prefabrykowane?

Wciąż zdania na temat tego rodzaju budownictwa są mocno podzielone, a szkoda. Jednak i tak zdecydowana większość osób docenia zalety domów szkieletowych. Są to bowiem budynki nowoczesne. ekologiczne oraz energooszczędne. To ich podstawowe zalety, ale nie wszystkie. Negatywnie o budownictwie szkieletowym wypowiadają się najczęściej osoby, które nigdy nie miały z nim do czynienia, a wiedzę czerpią jedynie w sieci.

Nowoczesne budownictwo  przyszłości, czyli domy prefabrykowane

Obecnie wiele projektów domów prefabrykowanych można zakupić przez internet niemal od ręki. Są jednak i takie firmy projektowe, które tworzą projekty indywidualne odpowiednie do potrzeb klienta. W tym drugim przypadku możemy liczyć na to, że dom będzie wyglądać, tak jak sobie to wymarzyliśmy. To jednak oznacza także i wyższe koszty.

Podstawowe zalety domów prefabrykowanych

Przede wszystkim takie budynki powstają w rekordowo krótkim czasie. Nie trzeba pilnować fachowców przez wiele długich miesięcy, a niekiedy i lat. Domy szkieletowe to również mniej formalności i roboty papierkowej. Spisuje się w tym przypadku tylko jedną umowę i to z producentem domu. Na takie budynki udzielana jest długa, bo nawet 25-letnia gwarancja. Nie trzeba się martwić o zakup materiałów na budowę, ich transport czy składowanie. Całość powstaje na podstawie przygotowanego wcześniej projektu. Można być więc pewnym efektu końcowego.

Artykuł stworzony przy współpracy z firmą Zimmermann-Haus, specjalizującą się w budownictwie prefabrykowanym.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama