107,6 FM

Za kilka dni przepisy o przechodzeniu w tryb niestacjonarny

Za kilka dni zostaną przedstawione przepisy szczegółowo opisujące sposoby przechodzenia szkół z trybu stacjonarnego na inne modele - zapowiedział w środę minister edukacji Dariusz Piontkowski.

"Za kilka dni pokażemy rozporządzenia, w których opiszemy dokładniej sposoby ewentualnego przechodzenia na poszczególne modele funkcjonowania poza stacjonarnym" - powiedział Piontkowski.

Dodał, że GIS przygotowuje "wyraźny model" określający, "w jakich okolicznościach dyrektor placówki oświatowej uzyska pozytywną opinię powiatowego inspektora sanitarnego na jakąś formę ograniczenia pracy szkoły".

Poinformował, że w kolejnym tygodniu jest planowane spotkanie z wojewodami, kuratorami i inspektorami sanitarnymi, "aby było wiadomo, co robić w sytuacji ewentualnego zagrożenia".

Przypomniał, że MEN "od kilku tygodni pracuje nad rozwiązaniami, które mają obowiązywać w nowym roku szkolnym", uwzględniając przy tym rozwiązania stosowane w innych krajach Europy, prowadząc konsultacje wewnątrz resortu oraz z innymi resortami, kuratorami oświaty i "przynajmniej z częścią dyrektorów szkół" tak, aby wytyczne były dostosowane do potrzeb dyrektorów.

Według ministra wytyczne będą zawierać podstawowe zasady, których nauczyciele i uczniowie powinni przestrzegać, "aby bezpiecznie czuć się przy powrocie do tradycyjnej formy nauczania". Po zapoznaniu się z wytycznymi dyrektorzy mogą przystąpić do opracowania regulaminów dopasowujących ogólne wytyczne do specyfiki swojej placówki - dodał.

Zwrócił uwagę, że bez zmian pozostaną przepisy pozwalające MEN - w sytuacjach nadzwyczajnych - ograniczać funkcjonowanie placówek edukacyjnych na terenie części lub całego państwa.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama