107,6 FM

Chory proboszcz w Piszkowicach. Sanepid apeluje do wiernych

U duszpasterza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piszkowicach wykryto COVID-19. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Kłodzku prosi o zgłaszanie się osób, które się z nim kontaktowały w ostatnim czasie.

Wczoraj informowaliśmy o wykryciu  wirusa u 5 sióstr ze Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w zakładzie przez nie prowadzonym, publikując oświadczenie przełożonej Prowincji Polskiej (COVID-19 u marianek w dziecięcym ZOL-u w Piszkowicach).

Po zbadaniu kolejnych osób okazało się, że chory jest również proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela. W związku z tym na stronie Starostwa Powiatowego w Kłodzku ukazał się komunikat:

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kłodzku zwraca się do osób uczestniczących we Mszach św. w dniach od 19 lipca do 2 sierpnia 2020 r. w kościele św. Jana Chrzciciela w Piszkowicach odprawianych przez księdza proboszcza i mających bezpośredni kontakt z księdzem proboszczem, o zgłaszanie się telefoniczne do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kłodzku" - czytamy.

W dokumencie jest również wyjaśnienie, że bezpośredni kontakt to taki, który nie przekracza 2 metrów odległości. Podane są też numeru kontaktowe: 74 867 35 26; 601 797 415; 882 022 091 czy 882 112 246.

Dodajmy, że aktualny stan chorych w powiecie kłodzkim to 122 osoby, w tym 22 osoby wykryte w ciągu ostatniej doby.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama