107,6 FM

Lubecko. Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Uroczystości w sanktuarium w Lubecku zgromadziły kilkaset osób z całego powiatu. Piesze pielgrzymki dotarły między innymi z Lublińca, Pawonkowa i okolic.

Gromadzimy się u stóp Matki Bożej, aby złożyć Jej to, co każdy ma w swoim sercu, pomimo świadomości swojej małości i słabości. Prosimy, aby za Jej wstawiennictwem Bóg to przemienił i udoskonalił – mówił na rozpoczęcie ks. Andrzej Bartysiewisz, proboszcz parafii w Lubecku.

Uroczystościom odpustowym przewodniczył bp Andrzej Iwanecki, który odprawił Mszę św. oraz wygłosił kazanie.

– Czas pandemii to moment próby naszej wiary. Najświętsza Maryja Panna również zmagała się z wieloma próbami. Możemy jednak stwierdzić, że Maryja wyszła z tej próby zwycięsko i dzisiejsza uroczystość przybliża nam tę prawdę – mówił.

Na zakończenie Mszy św. zostały poświęcone kwiaty i zioła, a następnie wystawiony Najświętszy Sakrament, przed którym odśpiewano suplikacje, prosząc o ustanie pandemii, a także o zdrowie dla chorych.

Lubecko. Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny   Wierni przynieśli ze sobą kwiaty i zioła, które zostały poświęcone. Jan Maniura
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama