107,6 FM

Prof. Arkadiusz Mężyk nowym przewodniczącym Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Rektor Politechniki Śląskiej został wybrany na czteroletnią kadencję KRASP w głosowaniu zdalnym.

Prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk jest wybitnym specjalistą w wielu dziedzinach – od zagadnień dynamicznych mechaniki ośrodków ciągłych, poprzez zastosowanie metod numerycznych w analizie stereomechanicznej konstrukcji maszynowych, w tym pojazdów hybrydowych, po konstrukcję szybkobieżnych pojazdów wojskowych. W 2007 roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał mu tytuł profesora w dziedzinie nauk technicznych.

Posiedzenie Prezydium oraz Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich odbyło się 26 i 27 sierpnia w siedzibie AGH w Krakowie.

Korzystając z formuły zdalnej, rektorzy polskich uczelni wybrali  przewodniczącego KRASP na czteroletnią kadencję. W trakcie posiedzenia wybrano również zastępców przewodniczącego KRASP na kolejną kadencję oraz członków Komisji Rewizyjnej.  Zastępcami przewodniczącego KRASP zostali: proff. Jacek Popiel, rektor-elekt Uniwersytetu Jagiellońskiego i prof. Michał Zasada, rektor-elekt Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Kończący swoją kadencję przewodniczącego KRASP prof. Jan Szmidt otrzymał status Honorowego Przewodniczącego Konferencji.

Podczas dwudniowych obrad przedstawiciele władz uczelni dyskutowali m.in. o aktualnych problemach szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce, a także funkcjonowaniu uczelni w niepewnym czasie pandemii COVID-19 w kontekście. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy