107,6 FM

Katowice. Drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Trwa Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Dziś [03.09.2020] rozpoczęło się spotkanie osób zakładających swoje start-upy.

Przedsiębiorcy prezentują nowe pomysły na biznes i rywalizują o miano najciekawszej propozycji. Doba pandemii teoretycznie może nie być najlepszym czasem na start-up. Jednak w obecnych okolicznościach dobrze odnajduje się chociażby branża medyczna:

- powiedzieli Radiu eM uczestnicy kongresu.

Katowice. Drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego   Drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego Marcin Iciek / Radio eM

W sesji o Europejskim Zielonym Ładzie brał udział - w sposób zdalny - pozostający na kwarantannie minister klimatu Michał Kurtyka. Wskazał on, że jedną z jego ostatnich wizyt przed zakażeniem się koronawirusem było województwo śląskie. W jego ocenie nasz region może być miejscem potencjalnej lokalizacji fabryki polskich samochodów elektrycznych:

W swojej wypowiedzi minister zaznaczył, że nie chciałby, aby transformacja energetyczna "odbyła się w sposób, który doprowadzi do dezindustrializacji Śląska".

Wydarzenie w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym potrwa do piątku.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama