107,6 FM

Jakie artykuły papiernicze potrzebne są każdemu uczniowi oraz studentowi?

Gdy rok szkolny i akademicki trwa, tych przedmiotów nie może zabraknąć w torbie każdego ucznia i studenta. Sprawdź, czy masz je wszystkie!

Zeszyty i kołonotatniki do zapisywania

Bez wątpienia zaopatrując się w artykuły papiernicze na rok szkolny czy akademicki, nie możemy zapomnieć o zeszytach. Tutaj wybór jest ogromny i warto dokładnie go przemyśleć. Do wyboru mamy tradycyjne zeszyty, zeszyty szyte i - prawdopodobnie najwygodniejsze dla studentów - kołonotatniki. Te ostatnie mogą być wyposażone w kolorowe zakładki, dzięki czemu jeden zeszyt posłuży do kilku przedmiotów. Rzecz przydatna zarówno na wykładach, jak i ćwiczeniach. Jeśli chcemy, aby nasze zeszyty posłużyły naprawdę długo, dobrze jest wybierać zeszyty w twardych oprawach. Te z miękkimi okładkami sprawdzą się jako notatniki do ćwiczeń czy na kartkówki.

Długopisy i pióra do pisania

Skoro mamy już zeszyty, warto zastanowić się, czym będziemy w nich pisać. W zależności od preferencji możemy sięgnąć po cienkopisy, długopisy kulkowe, żelpeny, różnego rodzaju pisaki z wymiennymi wkładami czy klasyczne pióra na wkłady atramentowe. Każdy z powyższych ma swoje wady i zalety - najlepiej wybrać taki sposób zapisywania, jaki będzie dla nas najwygodniejszy, najmniej będzie męczył rękę i będzie najłatwiejszy do odczytania.

Teczki i segregatory do przechowywania

W trakcie roku szkolnego i akademickiego uczniowie oraz studenci gromadzą olbrzymią ilość notatek i różnego rodzaju materiałów pomocniczych wręczanych przez nauczycieli. Dodatkowo odbywają się sprawdziany i egzaminy pisemne, których efekty warto przechowywać chociażby ze względów pamiątkowych. W tym celu doskonale sprawdzą się sznurowane teczki i teczki na gumkę. Segregatory polecane są szczególnie studentom, którzy często potrzebują wracać do notatek, a przygotowując się do egzaminów segregują zdobytą wiedzę.

Mali pomocnicy - papiernicze artykuły biurowe

Oprócz standardowych artykułów papierniczych, warto zaopatrzyć się również w takie pomoce jak: zszywacz, dziurkacz, korektor i klej do papieru w sztyfcie. Dobrze jest pomyśleć o wszelkiego rodzaju zakreślaczach i karteczkach samoprzylepnych, ułatwiających odnalezienie odpowiedniego fragmentu w podręczniku. Kolorowe samoprzylepne kartki to tradycyjny, ale nadal działający w dobie wszechobecnej technologii, sposób na zapisywanie słówek, ważnych dat i tworzenie tzw. fiszek.

Plecak - do przenoszenia

Trudno sobie wyobrazić rok szkolny bez plecaka, prawda? Dla najmłodszych uczniów wciąż najbardziej polecane są tornistry ze sztywnymi pleckami, które zapewniają prawidłową postawę. Dla starszych dzieciaków, młodzieży i studentów oczywiście nie ma jednego słusznego rozwiązania. Warto jednak wybierając plecak na rok szkolny sprawdzić, czy posiada zadowalającą nas ilość kieszeni, ze szczególnym uwzględnieniem ukrytej, zapinanej kieszeni na cenne drobiazgi i portfel. Na uwagę zasługuje również jakość wykonania - gorszej jakości plecaki posiadają nietrwałe zamki, które często używane mogą przestać działać.

Przygotowując się do roku szkolnego warto robić większe zakupy w jednym sklepie, a najwygodniej jest oczywiście online. Skompletuj swój wymarzony koszyk w kilka chwil i zamów z dostawą tak, jak Tobie najwygodniej.

Zainteresował Cię ten temat? Przeczytaj nasz kolejny artykuł: Do pracy, szkoły czy w podróży - jaki pojemnik na lunch z możliwością podgrzewania w mikrofali wybrać?

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama