107,6 FM

Metropolita katowicki z wizytą duszpasterską w Anglii

W dniach 23-28 września abp Wiktor Skworc przebywa w Londynie na zaproszenie arcybiskupa Westminster kard. Vincenta Nicholsa oraz rektora Polskiej Misji Katolickiej ks. prałata Stefana Wylężka.

Głównym motywem wizyty jest udział w uroczystościach z okazji 90-lecia kościoła na londyńskiej Devonii.

Świątynia przy 2 Devonia Road została zakupiona przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii w roku 1930. Aktu poświęcenia i przekazania kościoła na potrzeby Polaków mieszkających na Wyspach dokonał 12 października 1930 r. prymas Polski kard. August Hlond.

W czasie II wojny światowej miejsce to stało się "domem" Rządu RP na uchodźctwie i wraz z przyległym budynkiem przy ul. Devonia 4 służyło polskim żołnierzom. W latach powojennych stało się kościołem parafialnym i centrum duszpasterskim dla Polaków mieszkających w północnej części Londynu.

W ramach wizyty duszpasterskiej nad Tamizą Metropolita katowicki spotka się m.in. z kapłanami posługującymi wśród Polaków w Anglii i Walii i będzie promował program duszpasterski Kościoła w Polsce pt. "Eucharystia daje życie", z którego korzystają także duszpasterze Polskiej Misji Katolickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama