107,6 FM

Nowoczesna aranżacja salonu - o czym pamiętać?

Planując salon w stylu nowoczesnym, musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że będziemy spędzać tam dużo czasu. Jest to przestrzeń wypoczynku i relaksu, ale też często miejsce, gdzie przyjmujemy gości. Wiele oczywiście zależy od możliwości. Mając mały salon, należy urządzić go odmiennie od dużej i przestronnej przestrzeni. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać niezależnie od wielkości i sposobu aranżacji salonu.

Styl nowoczesny - czym się charakteryzuje?

Urządzając salon w nowoczesnym stylu, pamiętać musimy o jego podstawowych założeniach. Nurt ten to przeciwwaga dla stylu, który panował u końca wieku XIX i cechował się bogatymi zdobieniami i przepychem. Zakłada więc prostotę i funkcjonalizm, a cechy te są chętnie powtarzane przez architektów. Styl ten, mimo iż już nie jest nowy, ciągle zdobywa zwolenników. Przejrzystość, jaka z niego wynika, otwarte przestrzenie, oszczędna forma i brak chaosu to cechy, które pomogą stworzyć salon idealny.

Materiały i kolory do wykorzystania w stylu nowoczesnym

Do stworzenia przejrzystego wnętrza idealnie nadają się podstawowe barwy jak czarny, biały, szary. Sprawdzą się kolory natury oraz wyraziste akcenty, jednak już tylko w detalach. Metal, szkło, drewno, kamień - te materiały również dobrze będą pasowały do nowoczesnego salonu. Z racji braku elementów typowo dekoracyjnych można zaszaleć z fakturami materiałów. Oryginalne dodadzą wnętrzu świeżości i nie zakłócą przejrzystości, na której bardzo nam zależy.

Wygoda to podstawa

Styl nowoczesny to rozwiązania funkcjonalne i wygodne. I nie chodzi tu wyłącznie o wygodną kanapę, na której będzie można odsapnąć po ciężkim dniu (choć to też ważny element wystroju naszego salonu). Meble muszą odpowiadać naszym potrzebom, nie stawiamy ich ponad miarę, a te, które się pojawiają, będą użyteczne i będą odpowiadały naszemu stylowi życia.

Oświetlenie salonu w stylu nowoczesnym

Światło jest ważnym czynnikiem w nowoczesnym wnętrzu. Duże okna, które wpuszczają go jak najwięcej to rozwiązanie idealne. Jeśli ich jednak nie posiadasz, pamiętaj o tym, by nie przesłaniać zbytnio okien i wpuścić tyle światła ile się da. Żaden salon nie może obejść się bez oświetlenia sztucznego. Ważne, by lampy dobrać w zgodzie z pozostałym stylem.

Lampy Flos, Slamp czy lampy Umage - nowoczesne oświetlenie to nie problem

Spokój i harmonia oraz minimalizm, który ma nam zapewnić brak zbędnych przedmiotów w naszym salonie, dotyczą także oświetlenia. Na szczęście oferta oświetlenia, które sprawdzi się w nowoczesnym salonie jest tak bogata, że z łatwością dobierzemy odpowiadające nam lampy. Lampy Umage, Flos czy Slamp to duża inspiracja, dzięki której znajdziemy lampę, która nie tylko doskonale wpisze się w nowoczesny styl salonu, ale będzie przede wszystkim funkcjonalna. Zarówno lampy Flos jak Umage posiadają wiele rodzajów lamp, które przydatne będą podczas wykonywania różnych czynności. Są to zarówno lampy wiszące, stołowe, jak i podłogowe. W zależności od naszych preferencji i ulubionych zajęć dobierzmy potrzebne oświetlenie.


Lampa Umage Asteria mini Petrol Blue 2209

Lampy Asteria Umage doskonale sprawdzą się w nowoczesnym salonie, dając niezbędne oświetlenie i stanowiąc minimalistyczną ozdobę. Z kolei bardzo funkcjonalnym oświetleniem podłogowym będą lampy Slamp


Lampa podłogowa Slamp Woody White WOO77PFO0000W

W kolekcji Flos znajdziemy także wiele inspiracji, które pomogą nam dobrać oświetlenie, które w 100% będzie odpowiadało naszemu trybowi życia. Taki jest bowiem styl nowoczesny, wygodny, przejrzysty, minimalny - idealny dla współczesnych odbiorców, którzy wiedzą, czego potrzebują, by dobrze żyć.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama