107,6 FM

Śląskie. Rosną wydatki na usługi komunalne. Najbardziej za wywóz śmieci

Coraz głębiej musimy sięgać do portfeli. Jak wyliczył Curulis rosną wydatki na usługi komunalne w naszych miastach. Najbardziej w woj. śląskim. Najdrożej jest w Zabrzu, Chorzowie i Rybniku.

W województwie śląskim żyje się najdrożej. Taki wniosek można wysnuć z rankingu firmy Curulis, która zbadała wydatki 4-osobowej rodziny na usługi komunalne.

4650,78 zł  tyle taka rodzina musi wydać na usługi komunalne w Rybniku.  Chodzi o opłatę za wodę, wywóz odpadów czy odprowadzanie ścieków. Według rankingu  drożej w województwie jest tylko w Zabrzu.

Czy mieszkańcy odczuwają, wysokie koszty życia w Rybniku?

Rzeczniczka rybnickiego urzędu miasta Agnieszka Skupień odpiera zarzuty m.in. o drogie parkowanie:

Władze Rybnika argumentują też, że powodem wysokiego miejsca w rankingu jest rozstrzygnięty przetarg na wywóz odpadów po nowych, wyższych stawkach. W niektórych miastach obowiązują jeszcze stare, tańsze umowy.

Najmniej płacą na razie mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju, ale Robert Cichowicz, z-ca prezydenta miasta Jastrzębie-Zdrój potwierdza wniosek jaki płynie z Rybnika i mówi:  Ratuje nas to, że jesteśmy w trakcie obowiązywania 3-letnie umowy na wywóz odpadów. Przetarg czeka nas w przyszłym roku:

Curulis bada też wydatki rok do roku. W ciągu roku w górę poszły zwłaszcza opłaty za wywóz śmieci, ale nie tylko. Mieszkańcy to odczuwają:

W śląskiem najdrożej jest w Zabrzu, Chorzowie i Rybniku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama