107,6 FM

Katowice. „Cud nad cudami” – to temat tegorocznych Rorat przygotowanych przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego

Tegoroczne roraty „Cud nad cudami” przygotowane przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego nawiązują do hasła roku liturgicznego i duszpasterskiego „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”.

Jak zauważa Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Katowicach „aktualna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia przeprowadzenie w parafiach Rorat w zwyczajnej formie”.

Na specjalnej stronie Małego Gościa Niedzielnego – roraty.malygosc.pl – codziennie transmitowane będą dwie Msze św. roratnie: poranna i wieczorna. Regularnie dodawane będą też galerie dzieci uczestniczących w roratach. Dodatkowo samodzielnie będzie można wydrukować i złożyć lampion. „Proponujemy, by w miarę możliwości domownicy razem z dziećmi uczestniczyli w transmitowanej Mszy św., by dzieci zapalały swoje lampiony, by wszyscy razem się modlili” – napisała w rozesłanym do proboszczów liście Gabriela Szulik, redaktor naczelna Małego Gościa Niedzielna. Jak wyjaśnia, „dla dzieci zostały też przygotowane specjalne zadania i quizy, pytania”.

Codziennie na stronie roraty.malygosc.pl będą udostępniane specjalne audycje radiowe emitowane na antenie archidiecezjalnego Radia eM w dni powszednie o 18.45. W tym roku z propozycji Radia eM skorzysta aż 12 rozgłośni katolickich należących do Niezależnego Forum Rozgłośni Katolickich w Polsce. Bohaterami audycji będą przede wszystkim dzieci, w tym również z zespołem Downa.

W oparciu o materiały przygotowane przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego i scenariusze audycji radiowych Wydział duszpasterski Kurii Metropolitalnej zachęca do udziału w Roratach w wersji audiowizualnej. Materiały będą dostępne na platformie holyweek.pl. Jej autorzy stworzyli projekt „Rodzinne Boże Narodzenie”. Jak czytamy w okólniku: „umożliwia on w wersji online właściwe przygotowanie się i przeżycie okresu Adwentu oraz świąt Bożego Narodzenia”.

Autorzy platformy Holyweek.pl wyjaśniają, że projekt ten składa się z czterech modułów i skierowany jest do całych rodzin. Zaplanowano transmisję dwóch Mszy roratnich: z kościoła św. Rodziny w Piekarach Śląskich o 6.45 oraz z św. Bartłomieja w Bieruniu o 18.

Ponadto platforma holyweek.pl umożliwi dzieciom dostęp do roratnich obrazków w wersji elektronicznej za pośrednictwem czterocyfrowych kodów. Zostaną one przesłane do wszystkich parafii. Platforma zawierać też będzie kalendarz adwentowy –„aktywizacje rodzinne na każdy dzień przygotowane przez Stowarzyszenie św. Filipa Nereusza z Rudy Śląskiej” oraz miernik światła – „szereg charytatywnych inicjatyw oraz materiałów audiowizualnych dotyczących przeżywania Adwentu i Bożego Narodzenia przez poszczególne rodziny oraz skrzynkę modlitewnych intencji”. Ostatni moduł to zakładka świąteczna – „materiały wyjaśniające symbolikę Adwentu oraz Bożego Narodzenia”.

W ramach projektu odbędą się konkursy z ciekawymi nagrodami. Nagrodę główną ufunduje Ksiądz Arcybiskup Wiktor.

Tegoroczny Adwent – okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia –rozpocznie się w niedzielę 29 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama