107,6 FM

W niedzielę startuje specjalny serwis roratni „Małego Gościa”

Roraty w czasie pandemii będą codziennie, ale inaczej niż zwykle.

Pandemia zmieniła codzienność, również nasze życie religijne. Przeprowadzenie Rorat w zwyczajnej, tradycyjnej formie nie jest w tym roku możliwe. Wiele parafii już jest przygotowanych na transmitowanie Mszy św. roratnich. Księża starają się i zachęcają, by uczestniczyli w nich wszyscy, którzy nie przyjdą do kościoła.

Od pierwszej niedzieli Adwentu ruszy też specjalny serwis www.roraty.malygosc.pl przygotowany przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”. Tam również będzie transmitowana Msza św. roratnia, rano o godz. 6.45 i wieczorem o godz. 18.00.

Dodatkowo dzieci znajdą w serwisie krótki opis tematu dnia wraz z obrazkiem, pytaniami, zadaniami i nagraniem. Ponadto wysłuchać będą mogły codziennej roratniej audycji radiowej.

To wszystko może pomóc rodzinom w przeżywaniu wyjątkowego w tym roku Adwentu, w wytworzeniu domowej atmosfery Adwentu. W miarę możliwości rodzice razem z dziećmi mogą uczestniczyć w transmitowanej Mszy św. roratniej, zapalać w domu swoje lampiony i razem się modlić.

Tegoroczne spotkania adwentowe „Cud nad cudami”, przygotowane przez redakcję „Małego Gościa” mają przybliżyć ich uczestnikom tajemnicę Mszy świętej i nauczyć jeszcze pobożniejszego uczestnictwa w Eucharystii.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama