107,6 FM

Śląskie. Raport na temat zdalnego nauczania

Stowarzyszenie Pro Silesia i naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego przebadali ponad tysiąc nauczycieli i uczniów z województwa śląskiego. Zapytali ich o obawy związane z przejściem na zdalne nauczanie.

Więcej pracy, trudności w ocenie uczniów i niezrealizowanie podstawy programowej - to główne obawy nauczycieli z województwa śląskiego w związku ze zdalnym nauczaniem. Badania przeprowadziło Stowarzyszenie Pro Silesia wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Śląskiego. Z raportu wynika, że wielu nauczycieli obawiało się także problemów w dotarciu do wszystkich uczniów. - Mówi dr Natalia Stępień-Lampa z Uniwersytetu Śląskiego:

Rodzice obawiali się przede wszystkim niskiej motywacji uczniów do zdobywania wiedzy, większej ilości obowiązków i ograniczenia kontaktu z rówieśnikami. - Mówi dr Paweł Grzywna z Uniwersytetu Śląskiego:

Rodzice przyznają, że pojawiło się też sporo problemów technicznych:

By doposażyć uczniów rząd uruchomił specjalne programy m.in. szkoła plus i aktywa tablica. Dodatkowe pieniądze zostały przeznaczone na zakup sprzętu potrzebnego do zdalnego nauczania.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama