107,6 FM

W brazylijskich szpitalach brakuje łóżek i tlenu

Ponad 211 tys. osób zmarło już w Brazylii z powodu koronawirusa.

Ponad 4 tysiące w samym Manaus, stolicy stanu Amazonas. Służby sanitarne kierują chorych do innych stanów ze względu na brak miejsca w lokalnych szpitalach. Brakuje karetek i tlenu. Papież Franciszek pospieszył z pomocą przekazując odpowiednią sumę na zakup butli z tlenem, a podczas audiencji środowej modlił się za chorych w Amazonii. Biskupi skierowali apel do władz i społeczeństwa o pomoc dla szpitali, w których brakuje tlenu.

Ze względu na pogłębiający się kryzys sanitarny biskupi zainicjowali kampanię „Amazonas i Roraima liczą na twoją solidarność”. Hierarchowie zachęcają społeczeństwo do wspierania chorych na koronawirusa i tych, dla których nie ma miejsca w szpitalach. 

W związku z tą trudną sytuacją arcybiskup Leonardo Steiner z Manaus zamieścił w internecie dramatyczny apel: „na miłość Boską, przyślijcie nam tlen!” W imieniu biskupów poprosił o pomoc, aby stawić czoła sytuacji. „Ludzie nie mogą umierać z powodu braku tlenu czy też łóżek w szpitalnych salach intensywnej terapii” – podkreślił arcybiskup Steiner.

Z kolei przewodniczący episkopatu abp Walmor Oliveira de Azevedo, zwrócił uwagę, że „bardzo poważna sytuacja w mieście Manaus jest pilnym wezwaniem dla chrześcijan i wszystkich osób wrażliwych wobec cierpienia bliźnich: „nie możemy tylko opłakiwać. Musimy działać pilnie, solidarnie i z odpowiedzialnością” – zaznaczył hierarcha.
Kilka dni temu oficjalnie zainicjowano szczepienie w różnych regionach kraju. Według prezydenta państwa, gubernatorów stanów, szczepionka będzie dostępna dla wszystkich, którzy będą pragnąć się zaszczepić.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama