107,6 FM

Jak przygotować oryginalne japońskie bento?

Bento wywodzi się z Japonii. Jest to zdrowy, różnorodny i często pięknie wyglądający posiłek, który można zabrać ze sobą na wynos w pojemniku zwanym bento box (inna nazwa to lunch box). Poznaj 5 zasad przygotowywania tradycyjnego bento według Japończyków.

Bento box posiada specjalne przegródki lub mniejsze pojemniczki pozwalające rozdzielić różne rodzaje jedzenia, tak aby nic się nie zmieszało. Inny sposób na rozdzielenie jedzenia to dwupoziomowe wersje bento lunch boxów, w których funkcję przegródek pełnią poziomy. Liderem w produkcji dwupoziomowych bento boxów jest firma Monbento https://www.bentomania.pl/monbento,c78.html. Flagowe serie produktów Monbento to MB Original o pojemności 1 litra, MB Square (1,7 litra) oraz MB Lib (450 ml).

Jak przygotować tradycyjne japońskie bento? Oto złote zasady przygotowywania bento według Japończyków:

1. Bento przede wszystkim powinno być zdrowe - musi zawierać zbilansowaną porcję jedzenia przygotowanego z możliwie najmniej przetworzonych produktów.

2. Bento powinno też być urozmaicone - w miarę możliwości powinno składać się z kilku rodzajów produktów np. warzyw, ryb lub mięsa, ryżu lub kaszy oraz owoców.

3. Bento powinno wyglądać estetycznie - zabawnie, kolorowo, ale bez przesady (patrz punkt 5)!

4. Bento powinno być smaczne - nawet po wystygnięciu.

5. Bento powinno być tak proste w przygotowaniu jak to tylko możliwe - nie za każdym razem bento ma być kulinarnym dziełem sztuki.

Więcej informacji o historii i tradycji bento znajdziesz na stronie www.bentomania.pl.

Przygotowanie jedzenia w domu ma wiele zalet - jak choćby to, że mamy kontrolę nad jakością produktów.
Możemy wybrać produkty bez GMO, bez syropu glukozowo-fruktozowego i konserwantów. Posiłek w pojemniku śniadaniowym można zjeść w pracy w dowolnej chwili, nawet w trakcie bardzo pracowitego dnia, gdy nie mamy czasu na wyście z biura.

Coraz więcej osób zaczyna dbać o zdrowe odżywianie, gdyż nie ma wątpliwości, że jest to fundament zdrowia psychicznego i fizycznego. Przygotowywanie posiłków w domu i pakowania ich w pojemniki na żywność typu lunch box to nie tylko moda, ale doskonały sposób, aby zadbać o własne zdrowie i środowisko naturalne.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama