107,6 FM

Fotograficzno-filmowy konkurs o wierze w pandemii - rozstrzygnięty

- Konkurs pokazał, że relacja z Bogiem jest dla nas ważna i jeszcze bardziej ją doceniamy, gdy musimy o nią zawalczyć - mówią animatorzy wspólnoty Przystań Młodych w Rachowicach.

Animatorzy młodzieżowej wspólnoty Przystań Młodych z parafii Trójcy Świętej wraz ze swoim opiekunem, ks. Mariuszem Setlakiem, rozstrzygnęli konkurs "Ja i Pandemia Bóg".

Od grudnia do końca stycznia napłynęło prawie 40 prac - zdjęć i filmów - w kilku kategoriach wiekowych. Uczestnicy z różnych części diecezji pokazywali, jak wygląda ich życie religijne w dobie koronawirusa.

Nagrody przyznano za trzy najlepsze prace w poszczególnych kategoriach (uczniowie szkół podstawowych i młodsze dzieci, uczniowie szkół średnich i dorośli, rodziny). Dodatkowo zostały przyznane wyróżnienia.

- Samo wybranie prac, które zostaną nagrodzone było niezwykle trudne. Zaskoczyła nas zarówno ilość prac, jak i ich jakość. Zdjęcia oraz filmy były niezwykle kreatywne i ciekawe. Konkurs pokazał nam, że czas pandemii zmienił nasze przeżywanie wiary, jednak pokazał też, że relacja z Bogiem jest dla nas ważna i jeszcze bardziej ją doceniamy, gdy musimy o nią zawalczyć - mówi Martina, jedna z animatorek.

- To, co było niedostępne, gdy kościoły były zamknięte oraz po wprowadzeniu limitów wiernych, wzmocniło Kościół domowy - także wśród młodzieży. Czytając dołączone opisy prac, napotykaliśmy historie pogłębienia wiary czy nawet nawrócenia, bo gdy zewnętrznie młodzi byli zamknięci, wewnętrznie mogli odnaleźć się duchowo - podkreśla ks. Setlak.

Wyniki konkursu opublikowała na Facebooku parafia Trójcy Świętej w Rachowicach:

‼️🎉UWAGA! WYNIKI KONKURSU: "Ja i PANd̶e̶m̶i̶a̶ BÓG" 🎉‼️ Prosimy o przeczytanie postu do końca. Na końcu zostaną...

Opublikowany przez Parafia Trójcy Świętej w Rachowicach - Sierakowice i Goszyce Środa, 24 lutego 2021
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama