107,6 FM

Formuła 1 - tylko zaszczepieni i ozdrowieńcy będą mogli oglądać wyścig w Bahrajnie

Tylko kibice zaszczepieni dwukrotnie przeciw koronawirusowi bądź ozdrowieńcy będą mogli obejrzeć inauguracyjne zawody mistrzostw świata Formuły 1 w Bahrajnie - poinformowali organizatorzy. Wyścig na torze w Sakhir ma się odbyć 28 marca. Przy wejściu na trybuny zostanie przeprowadzona kontrola zdrowia.

Na razie nie sprecyzowano, na czym będą polegać badania, ale wiadomo, że wszyscy dopuszczeni kibice będą musieli nosić maseczki. Zrezygnowano ponadto z organizacji "Paddock Club" dla wybranych fanów oraz firmowych salonów.

W Bahrajnie zorganizowano w minionej edycji dwa wyścigi - w listopadzie i grudniu. wówczas na trybunach pojawili się jako goście tylko pracownicy służby zdrowia.

Kilka dni temu władze Bahrajnu zaproponowały szefom F1, iż w trakcie testów przedsezonowych (12-14 marca) będzie możliwość zaszczepienia wszystkich osób związanych z tegorocznym cyklem wyścigów. Zarządzający Formułą 1 odrzucili jednak tę propozycję, informując w oświadczeniu, że "nie zamierzają - jako grupa - szczepić się poza kolejnością wyznaczoną przez program szczepień systemu opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama