107,6 FM

Sosnowiec. Jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca? Smogobus wyruszył na ulice

Na ulice Sosnowca wyjechał Smogobus. To specjalny autobus, który odwiedzi te dzielnice miasta, w których dominuje zabudowa jednorodzinna i jest problem ze smogiem. Mieszkańcy znajdą informacje jak uzyskać dotację na wymianę pieca.

Ponad 50 tysięcy złotych dofinansowania na wymianę starego pieca i docieplenie budynku. W Sosnowcu rusza nabór do programu Stop Smog. Urzędnicy chcąc zachęcić mieszkańców do składania wniosków o dotacje zamienili biura na autobus i ruszyli do miejsc, w których problem ze smogiem jest największy.

Słuchaj więcej: Sosnowiec. Dofinansowanie do wymiany pieca i termomodernizacji? Informacje w Smogobusie

W specjalnym pojeździe swoje stanowisko mają urzędnicy z wydziału ekologii, którzy proponują mieszkańcom dofinansowania do wymiany pieców i docieplenia budynków.  O szczegółach mówi Anna Dębiec z sosnowieckiego magistratu:

Sosnowiec. Jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca? Smogobus wyruszył na ulice   Urzędnicy podpowiedzą jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca lub termomodernizację. Sosnowiec Agata Nurek / Radio eM

Pierwszy kurs SmogoBusa odbył się do dzielnicy Porąbka.

SmogoBus będzie kursował do połowy kwietnia i odwiedzi m.in. Klimontów, Maczki i Stary Sosnowiec. Szczegółowe informacje dotyczące akcji znajdą Państwo na stronie Urzędu Miasta.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama