107,6 FM

Zaczynamy Nowennę przed uroczystością św. Józefa

"Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu".

W tak czułych słowach opisał św. Józefa papież Franciszek w liście apostolskim "Patris corde". Papież, ogłaszając trwający Rok św. Józefa, zwrócił szczególną uwagę na postać świętego Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Jezusa.

"Oblubieniec Maryi jest tym, który ufając Panu, przyjmuje w swoim życiu nawet te wydarzenia, których nie rozumie, pozostawiając na boku swoje dociekania i godząc się z własną historią" - napisał papież.

19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa. Chcemy przygotować się do tego dnia poprzez swoją modlitwę i do niej także Was zapraszamy. Od dzisiaj - 10 marca - aż do dnia, w którym szczególnie będziemy wspominać Oblubieńca Maryi, w dziale Duchowość będziemy publikować dla Was Nowennę do św. Józefa.

Nowenna do św. Józefa, dzień 1

Do udziału w nowennie do św. Józefa zapraszamy wszystkich, którym święty Józef jest bliski. "Poprzez św. Józefa Bóg jakby powtarzał nam: Nie lękajcie się!" - wskazuje papież Franciszek, przyznając, że sam od ponad 40 lat codziennie odmawia modlitwę do św. Józefa, zaczerpniętą z dziewiętnastowiecznej francuskiej książeczki do nabożeństwa Zgromadzenia Zakonnic Jezusa i Maryi. Kończy się ona słowami: "Niech nie mówią, że wzywałem cię na próżno, pokaż mi, że twoja dobroć jest tak wielka jak twoja moc".

Przeczytaj też:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama