107,6 FM

Katowice. Wspólna Droga Krzyżowa przedstawicieli Ruchu Światło-Życie i Focolare

W piątek wieczorem odbyła się Droga Krzyżowa online, w której wzięło udział ponad 150 osób z ruchów Focolare oraz Światło-Życie. Inicjatywa zrodziła się podczas wcześniejszego spotkania, na którym obie wspólnoty zadeklarowały chęć pogłębionej współpracy.

Jakiś czas temu podczas spotkania ruchów Światło–Życie oraz Focolare zastanawialiśmy się, co możemy zrobić razem, jak możemy budować jedność pomiędzy nami, jedność w Kościele. I z tego spotkania zrodziła się ta nasza wspólna modlitwa – mówił na rozpoczęcie modlitwy ks. Waldemar Maciejewski, diecezjalny moderator Ruchu Światło–Życie.

Rozważania przy poszczególnych stacjach prowadzili członkowie obu wspólnot, zwłaszcza Domowego Kościoła archidiecezji katowickiej oraz krakowskiej. W ramach rozważań uczestnicy dzielili się także świadectwem życia, cierpienia oraz życia z Chrystusem. – Starałam się towarzyszyć mojej znajomej, matce syna alkoholika. Widziałam, jak cierpi – mówiła Aleksandra, prowadząc rozważanie jednej ze stacji.

O tym, że „każdy z nas zmierza po indywidualnej Drodze Krzyżowej wypełnionej bólem, trudnościami, ale i radością z obecności Jezusa Chrystusa”, przypomniała Teresa, przestrzegając przed tym, żebyśmy nie dodawali cierpień drugiemu człowiekowi.

W nabożeństwie online wzięła również udział Ewa Korbut, misjonarka z Ruchu Światło–Życie, posługująca od roku w Kenii. Zachęciła wszystkich do modlitwy za dzieła, które mają miejsce na Czarnym Lądzie. – Każde zorganizowane rekolekcje w Kenii, Tanzanii czy Rwandzie pokazują, jak Jezus mocno tutaj działa – mówiła. Przybliżyła także ideę „adopcji na odległość”, polegającej na zaopiekowaniu się przynajmniej przez rok dzieckiem z sierocińca Shalom w Mitunguu. Akcję można wesprzeć przez stronę internetową wspieram.oaza.pl.

Wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ruchów Światło–Życie oraz Focolare archidiecezji katowickiej miało miejsce online pierwszy raz. Do tej pory członkowie Focolare spotykali się na wspólnej Drodze Krzyżowej celebrowanej przy panewnickiej bazylice oo. franciszkanów w Katowicach. Tym razem z powodu pandemii nabożeństwo to zostało przeniesione do internetu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama