107,6 FM

Nie żyje ks. prał. Adam Myszkowski. Na początku marca został ciężko pobity

Kapłan zmarł w 69. roku życia i 43. roku kapłaństwa.

Urodził się 18 grudnia 1952 w Radoszycach. W 1971 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, które zostały przerwane dwuletnią służba wojskową. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1978 roku z rąk sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego. Jako wikariusz pracował w parafiach: Brzeźnica, Jastrząb i Starachowice - parafia pw. MB Nieustającej Pomocy. Od 1992 roku był proboszczem parafii pw. Przemienienia Pańskiego i sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli - Paradyżu i dziekanem dekanatu żarnowskiego.

Na początku marca został ciężko pobity. W następstwie odniesionych ran był operowany. Przez dwa tygodnie pobytu na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi nie odzyskał przytomności.

To trzeci w tym roku zgon kapłana z rocznika święceń 1978. W lutym do wieczności odszedł ks. prał. Edward Poniewierski, kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej, a w ostatni poniedziałek ks. kan. Marian Darowski, proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Wielogórze koło Radomia.

O uroczystościach pogrzebowych ks. Adama Myszkowskiego będziemy informować.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama