107,6 FM

Co w numerze? #11

Polecamy najnowsze wydanie gliwickiego "Gościa", a w nim przed Dniem Świętości Życia piszemy m.in. o pracy hospicjum perinatalnego i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Nowe wydanie "Gościa Gliwickiego" otwiera informacja o śmierci pomocniczego biskupa seniora Gerarda Kusza. Relację z zaplanowanych na 20 marca uroczystości pogrzebowych opublikujemy w kolejnym numerze.

Przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia przedstawiamy obszerny wywiad z psycholog Aleksandrą Grychtoł, która konsultuje rodziny w przypadku źle rokującej ciąży oraz w okresie żałoby po utracie dziecka. W rozmowie opowiada o działalności hospicjum perinatalnego, podejmowaniu najtrudniejszych decyzji i narodzinach po śmierć - niekiedy na jeden oddech.

Piszemy również o propozycjach diecezjalnego duszpasterstwa rodzin na Dzień Świętości Życia - Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz modlitwy w intencji nienarodzonego życia.

Przyglądamy się też historii starego krzyża z dawnego kościoła w Bytomiu-Miechowicach, który obecnie jest eksponowany w Starym Opactwie w Rudach.

Oprócz tego podpowiadamy, gdzie szukać pomocy w przypadku zaburzeń psychicznych spowodowanych uzależnieniem lub nerwicą, zapowiadamy Ekstremalne Drogi Krzyżowe w diecezji gliwickiej oraz podajemy najważniejsze informacje z regioniu.

O czym jeszcze w najnowszym numerze?

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 21 marca jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama