107,6 FM

Zawiercie. Samorządowcy chcą filii WORD-u na terenie miasta. Chodzi o egzamin na prawo jazdy

Czy w Zawierciu będzie można zdawać egzamin na prawo jazdy? Tego chcieliby radni powiatu zawierciańskiego. Dzięki temu mieszkańcy Zawiercia czy Szczekocin nie musieliby zgłaszać się na egzamin do Dąbrowy Górniczej lub Częstochowy.

Zawiercie może być kolejnym miastem na mapie regionu, gdzie będzie można zdawać egzamin na prawo jazdy. Starają się o to lokalni samorządowcy, którzy argumentują, tak jak Maria Materla, radna sejmiku śląskiego:

Starosta zawierciański, Gabriel Dors dodaje:

Zawierciańscy radni starają się więc, by w ich powiecie znalazła się filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Lokalni kursanci mogliby zdawać tutaj egzamin. Obecnie jeżdżą do Częstochowy lub Dąbrowy Górniczej. Tam też muszą spędzać część kursu nauki jazdy. Wskazuje Adam Kulczykowski, wykładowca i instruktor z lokalnej szkoły "Samochodzik":

Zawiercie ma już miejsce, gdzie mogłyby odbywać się egzaminy. Na kolejną filię WORD-u muszą jednak zgodzić się władze województwa.

Przeciwnicy takiego rozwiązania wskazują, że gdy w Zawierciu zaroi się od "eLek" - to w mieście utworzą się jeszcze większe korki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama