107,6 FM

Katowice. Okrągły stół w sprawie szpitala w Rybniku. Dyrektor Ewa Fica: wołam SOS!

W Katowicach debatowano nad przyszłością rybnickiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3. Okrągły stół w sprawie placówki zwołał zarząd województwa śląskiego. Po odejściu kilkunastu lekarzy niegodzących się na niższe zarobki - zawieszone są cztery oddziały lecznicy.

O 10:00 w Sali Sejmu Śląskiego rozpoczął się okrągły stół dla Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku - z udziałem zarządu województwa, lokalnych polityków, dyrekcji lecznicy oraz środowiska lekarskiego. O porozumienie wszystkich stron apeluje Piotr Rajman, przewodniczący szpitalnej Solidarności:

Dyrektor szpitala, Ewa Fica apelowała:

Katowice. Okrągły stół w sprawie szpitala w Rybniku. Dyrektor Ewa Fica: wołam SOS!   Marszałek Jakub Chełstowski Marcin Iciek / Radio eM

Pakiet pomocowy dla szpitala zaproponował marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski:

To jednak nie rozwiązuje wszystkich problemów placówki, bo jej zadłużenie przekracza 100 milionów złotych. Marszałek postulował, by do finansowania szpitala dokładał się również samorząd Rybnika.

Przypomnijmy, że w szpitalu trwa spór płacowy między dyrekcją a lekarzami. Od 1 lipca zawieszono cztery oddziały szpitala.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama