Polska-Anglia: BRAWO! To był najlepszy mecz reprezentacji Polski za kadencji Paulo Sousy

Polska zremisowała z Anglią 1:1 w rozegranym na Stadionie Narodowym w Warszawie meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata.

Polacy świetnie zaczęli. W pierwszym kwadransie dłużej utrzymywali się przy piłce niż Anglicy. W 5 min. Tymoteusz Puchacz strzelał potężnie z pola karnego, ale został zablokowany. Potem Adam Buksa minimalnie minął się z piłką parę metrów od angielskiej bramki. W 29 min. Robert Lewandowski wszedł jak taran między dwóch obrońców, przepchnął Kalvina Phillipsa i znalazł się sam na sam z Jordanem Pickfordem, ale zabrakło mu już miejsca, by skutecznie przerzucić piłkę nad angielskim bramkarzem.

Anglicy zaczęli spokojnie. Dopiero pod koniec pierwszej połowy przycisnęli mocniej, ale bez bramkowego skutku.

Już po gwizdku na przerwę zrobiło się gorąco. Wzajemne pretensje skończyły się żółtymi kartkami dla Kamila Glika i Harry'ego Maguire'a.

Po przerwie Anglicy wyraźnie przeważali, choć i nasi mieli swoje sytuacje (rajd Puchacza w polu karnym, zakończony niecelnym strzałem). Gdy wydawało się, że Polacy zdołali się zorganizować w dobrej wysokiej obronie, strzał Harry'ego Kane'a w 72 min - z dystansu, w pozornie niegroźnej sytuacji - dał prowadzenie Anglikom.

W 81 min. Pickford tak fatalnie wybijał piłkę, że trafił w Karola Świderskiego, odbita piłka zmierzała już do bramki, ale Anglikowi udało się naprawić swój błąd.

W samej końcówce Lewandowski ekwilibrystycznie przyjął piłkę w polu karnym gości, a jego strzał niewiele minął okienko bramki.

I gdy powoli godziliśmy się z porażką z wicemistrzami Europy, rezerwowy Damian Szymański wygrał walkę powietrzną z Luke'iem Shawem i po składnej akcji i dośrodkowaniu Lewandowskiego strzałem głową zdobył gola dającego remis!

Polska - Anglia 1:1 (0:0).

Bramki: dla Polski - Damian Szymański (90+2-głową); dla Anglii - Harry Kane (72).

Żółte kartki: Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak, Tymoteusz Puchacz, Karol Linetty, Damian Szymański (Polska); Kalvin Phillips, Harry Maguire (Anglia).

Sędzia: Daniel Siebert (Niemcy). Widzów: 56 212.

Polska: Wojciech Szczęsny - Paweł Dawidowicz, Kamil Glik (80. Michał Helik), Jan Bednarek, Tymoteusz Puchacz (80. Maciej Rybus) - Kamil Jóźwiak (80. Przemysław Frankowski), Karol Linetty, Grzegorz Krychowiak (68. Damian Szymański), Jakub Moder - Adam Buksa (63. Karol Świderski), Robert Lewandowski.

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire, Luke Shaw - Kalvin Phillips, Mason Mount, Declan Rice - Raheem Sterling, Harry Kane, Jack Graelish.