107,6 FM

Papież modlił się z biskupami w sanktuarium w Szasztinie

Papież Franciszek przebywający na Słowacji modlił się w środę z biskupami tego kraju w narodowym sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Szasztinie. Tego dnia przypada uroczystość patronki Słowacji, obchodzona jako święto. Papież odprawia mszę na błoniach niedaleko sanktuarium.

Po przyjeździe do Szasztina papież odmówił w sanktuarium z biskupami modlitwę, w której były słowa: "Matko Boża Bolesna, zebraliśmy się tu przed Tobą jako bracia, wdzięczni Panu za Jego miłość miłosierną".

"Matko Kościoła i Pocieszycielko strapionych, z ufnością zwracamy się do Ciebie w radościach i trudach naszej posługi" - podkreślili.

"Matko Boga i nasza Matko, powierzamy ci nasze życie i naszą ojczyznę, powierzamy ci naszą komunię biskupią" - głosi modlitwa.

Na błonia w uroczystość Matki Bożej Bolesnej do Szasztina przybyły tysiące wiernych z całej Słowacji. Jest także emerytowany metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

Przed mszą Franciszek przejechał wśród sektorów w papamobile, pozdrawiając dziesiątki tysięcy wiernych.

W 1995 roku mszę w Szasztinie odprawił św. Jan Paweł II. To jedno z głównych miejsc kultu Matki Bożej Bolesnej, nazywanej też Matką Bożą Siedmiobolesną. Miasteczko jest celem pielgrzymek z całej Słowacji i zagranicy. Wierni modlą się przed rzeźbą Matki Bożej, pochodzącą z drugiej połowy XVI wieku i uznaną za cudowną. Kościół został tam zbudowany w 1764 roku.

W 1927 roku papież Pius XI ogłosił Matkę Bożą Bolesną patronką Słowacji.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama