107,6 FM

Antywirus #37. Uwaga, fałszywe charyzmaty!

Nie ma innego Kościoła niż charyzmatyczny... Nie wyobrażam sobie rzeczywistości Kościoła bez Ducha Świętego – mówi Marcin Jakimowicz w nowym odcinku vloga „Antywirus”.

W nagraniu dziennikarz „Gościa” przypomina, że charyzmaty były dla pierwotnego Kościoła czymś tak naturalnym, a św. Paweł poświęcał im całe rozdziały swych listów. Zachęcał: „Chciałbym żebyście wszyscy mówili językami, jeszcze bardziej jednak pragnąłbym, żebyście prorokowali” (1 Kor 14, 5). I to nie w „Pierwszym liście do charyzmatyków”, ale do Koryntian. Dlaczego? Bo było to codziennością ówczesnego Kościoła.

Antywirus #37. Uwaga, fałszywe charyzmaty!
Gość Niedzielny

– Ile razy słyszałem komentarze na temat daru języków: „Przecież nawet w czasie egzorcyzmu opętani mówią innymi językami!”. Przepraszam, i co z tego? – stwierdza Marcin Jakimowicz.

– Nie interesuje mnie, co robi demon, bo to ojciec kłamstwa.  Nie ma mocy stwórczej. Małpa – tak przedstawiano go w średniowiecznej ikonografii. Jedyne, co potrafi zrobić, to stosować zasadę Ctrl+C, Ctrl+V – dodaje. I wspomina wizytę w Krakowie...

 

Wszystkie odcinki ANTYWIRUSA znajdziecie na https://www.gosc.pl/Antywirus.

Oglądaj i subskrybuj nasz kanał YouTube

TUTAJ: Przeczytasz artykuły Marcina Jakimowicza

SŁUCHAJ podcastu "Antywirus" w Spotify

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama