107,6 FM

Piekary Śląskie. Misjonarka świecka posłana na misje do Zambii

Misjonarka świecka archidiecezji katowickiej, Katarzyna Tomaszewska, została posłana na misje do Zambii. Krzyż misyjny Katarzyna otrzymała z rąk biskupa Grzegorza Olszowskiego. Misjonarka w Zambii ma spędzić 2 lata.

Misjonarka świecka archidiecezji katowickiej, Katarzyna Tomaszewska, została posłana na misje. Uroczystość odbyła się w jej parafialnym kościele, w Bazylice Piekarskiej. Biskup Grzegorz Olszowski w homilii zachęcał wszystkich do głoszenia Ewangelii wśród narodów: 

Dodawał, żeby wyzbywać się zazdrości również w sprawach Bożych. – Ma być w nas otwartość na dzieła Boże, na dobro, które dzieje się w świecie – wskazywał. Nawet jeśli cuda dzieją się wśród tych, którzy "nie chodzą z nami".

Wzywał do tego, by dzielić się swoim bogactwem, darami, które otrzymaliśmy od Boga. Tak, byśmy nie zatrzymywali ich dla siebie. – Jeśli mamy być zamknięci, to tylko na zło, które dzieje się wokół nas, w naszym sercu. Nigdy na drugiego człowieka – przekonywał biskup Olszowski.

Zachęcał do wsłuchiwania się w głos Boga i odkrywania swojego powołania. – Pan Bóg daje nam zadania. Daje nam na tyle łaski i siły, byśmy tym zadaniom podołali – przekonywał.

Podczas uroczystej Eucharystii Katarzyna Tomaszewska otrzymała krzyż misyjny z rąk biskupa Grzegorza Olszowskiego. A jakie towarzyszyły jej emocje?

Misjonarka  w Zambii ma spędzić dwa lata. Zaangażuje się w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Masansie, gdzie obecnie na misji przebywa dwóch misjonarzy z archidiecezji katowickiej, ks. Zenon Bonecki i ks. Marek Paszek.

Katarzynie podczas uroczystości towarzyszyły duże emocje. – Na pewno radość. Było też trochę stresu związanego z przygotowaniem tego wydarzenia, ale teraz już jest tylko radość z tego, że zostałam po raz kolejny posłana i będę mogła lecieć na misje, by służyć innym – mówiła misjonarka.

Katarzyna Tomaszewska na pierwszy wyjazd misyjny poleciała do
Kenii - wtedy przygotowywali ją misjonarze kombonianie. Potem spędziła dwa lata na misji w Mozambiku. Teraz, posłana jako misjonarka świecka archidiecezji katowickiej, planuje dwa lata spędzić w Zambii. Katarzyna z zawodu jest informatykiem i będzie w Afryce m. in. uczyć dzieci obsługi komputerów.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama