107,6 FM

Wykorzystaj ranking ubezpieczeń na życie i wybierz polisę na miarę swoich potrzeb

Wakacje to czas radości i beztroskiej zabawy, jednak dla niektórych kończą się ona tragicznie. Według statystyk, właśnie podczas letniego wypoczynku ginie najwięcej dzieci, podnosi się liczba śmiertelnych wypadków drogowych oraz utonięć. Przezorny turysta wykupuje więc nie tylko ubezpieczenie turystyczne, ale również ubezpieczenie na życie.

  1. Ranking ubezpieczeń na życie
  2. Odszkodowanie w przypadku śmierci ubezpieczonego
  3. Suma ubezpieczenia ryzyk dodatkowych

Dlaczego warto zainwestować w dwa rodzaje polisy? Ubezpieczenia turystyczne chronią ubezpieczonego na wypadek konieczności podjęcia specjalistycznego leczenia. O ile wypoczynek odbywa się w Polsce, nie ma z tym większych problemów, ponieważ niemal każdy może liczyć na bezpłatne leczenie, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, o tyle leczenie za granicą może generować duże koszty, pokrywane właśnie przez ubezpieczyciela, z którym zawarto polisę ubezpieczenia turystycznego. Taka polisa chroni rodzinę ubezpieczonego również na wypadek jego śmierci, jednak tylko wtedy, kiedy nastąpi ona w skutek nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie na życie rozszerza tę ochronę również o inne zdarzenia.

Ranking ubezpieczeń na życie

Grupowe lub indywidualne ubezpieczenie na życie zapewnia ochronę finansową samego ubezpieczonego, a także jego rodziny. Zakres ochrony zależy od potrzeb każdego ubezpieczonego, jego możliwości finansowych oraz opcji, jakie oferuje dany ubezpieczyciel. W wyborze odpowiedniej polisy pomoże ranking ubezpieczeń na życie na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/0.html.

Odszkodowanie w przypadku śmierci ubezpieczonego

Niezależnie od tego, czy wakacje spędza się w Polsce, czy za granicą, każdy narażony jest na utratę życia lub zdrowia. Dzięki ubezpieczeniu na życie, w przypadku śmierci ubezpieczonego, osoby uposażone wskazane w polisie otrzymają odszkodowanie, którego górną granicę stanowi suma ubezpieczenia poszczególnych ryzyk. Oznacza to, że zawierając polisę ubezpieczenia na życie, należy określić sumę ubezpieczenia, która będzie stanowić maksymalne odszkodowanie na wypadek śmierci ubezpieczonego. Wartość życia ludzkiego jest niepoliczalna, dlatego ubezpieczyciele nie narzucają górnej granicy kwoty, na jaką można się ubezpieczyć, istnieje natomiast minimalna suma ubezpieczenia. Warto jednak pamiętać, że określona kwota umowy podstawowej, a więc umowy ubezpieczenia na życie, jest kwotą, od której liczy się wysokość składki. Im wyższe ubezpieczenie, tym więcej będzie kosztować. Nieco inaczej działa grupowe ubezpieczenie na życie, z którym można zapoznać się na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/grupowe-ubezpieczenie-na-zycie-wady-i-zalety/249.html.

Suma ubezpieczenia ryzyk dodatkowych

Na szczęście nie każdy wakacyjny wypadek czy nieszczęśliwe zdarzenie, kończy się śmiercią. Często jednak ubezpieczony wymaga leczenia szpitalnego, rehabilitacji czy operacji chirurgicznej. Polisy ubezpieczeń na życie zakładają więc możliwość ubezpieczenia tzw. ryzyk dodatkowych, wśród których znajdują się m.in.:

  • poważne zachorowanie,
  • medyczne assistance,
  • urodzenie dziecka,
  • nieszczęśliwy wypadek,
  • trwałe inwalidztwo,
  • leczenie szpitalne.

Poszczególne oferty ubezpieczenia mogą, ale nie muszą, zawierać rozszerzenia ochrony o te zdarzenia. Jeśli jednak osoba wykupująca polisę chce, aby obejmowała ona również niektóre z nich, powinna określić sumy ubezpieczenia na każde ryzyko osobno oraz zapłacić odpowiednią składkę, adekwatną do poziomu i zakresu ochrony.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama