107,6 FM

Jezus przypomina o słuchaniu

Królowa z Południa (...) z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona. Łk 11,31

Łk 11, 29-32

 

Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia.

 

Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon.

Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz».

Królowa z Południa (...) z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona. Łk 11,31

Ewangelia z komentarzem. Jezus przypomina o słuchaniu
Gość Niedzielny

W dzisiejszym świecie często mamy okazję oglądać różnego rodzaju filmy, obrazy, znaki. Nawet w naszych formach komunikacji tekstowej nie brakuje wizualnych zawartości, które informują o naszych emocjach czy nastroju. Znaki, obrazki są czymś, czym się dość powszechnie karmimy. A Jezus przypomina zgromadzonym wokół Niego o słuchaniu. To wskutek nawoływania Jonasza mieszkańcy się nawrócili, to słuchać mądrości Salomona przyjechała Królowa z Południa. Znacznie łatwiej nam oczekiwać kolejnych znaków do oglądania lub pogrążać się w kolorowych obrazkach, które na co dzień do nas docierają. Trudniej przestawić się na słuchanie Słowa – a przecież dzięki niemu się nawracamy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..