107,6 FM

Ks. Marcin Niesporek: Modlimy się, by posługa służby zdrowia wypływała z serca

- Przede wszystkim modlimy się o to, żeby posługa służby zdrowia wypływała z serca - powiedział w Radiu eM z okazji święta św. Łukasza ks. Marcin Niesporek, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia w archidiecezji katowickiej. Św. Łukasz jest patronem medyków.

Wiara pomaga przeżyć trudny dla lekarza czas, a takim czasem jest np. praca w pandemii – mówił ks. Marcin Niesporek. – Wielu kapelanów przełamuje opory, wchodzi do dyżurki i błogosławi lekarzy i pielęgniarki. A oni są za to bardzo wdzięczni. Dziękują, że mogą zacząć dzień z Bożym błogosławieństwem – mówił.

Opisując posługę kapelana w szpitalu, gość Radia eM zauważył, że choroba jest szansą, bo dobre podejście kapelana może skończyć się posługą sakramentalną i często się nią kończy. – Właśnie o to chodzi, żebyśmy choremu człowiekowi umieli przynieść Jezusa i Dobrą Nowinę. To jest moment, w którym człowiek szuka sensu życia i nie jest w stanie go znaleźć w przestrzeni czysto ludzkiej – mówił.

– Praca w szpitalu, zwłaszcza na oddziałach hematologicznych, nauczyła mnie przewartościować życie – podkreślił duszpasterz.

Z ks. Marcinem Niesporkiem rozmawiał Sylwester Strzałkowski w przeddzień święta służby zdrowia, w audycji "Tym żyje Kościół":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama