107,6 FM

Marszałek Sejmu z PiS i marszałek Senatu z KO opuścili salę podczas wystąpienia szefowej rosyjskiej Rady Federacji nt. demokracji

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która bierze udział w Europejskiej Konferencji Przewodniczących Parlamentów państw Rady Europy odbywającej się w Atenach, opuściła salę podczas wystąpienia szefowej Rady Federacji Rosyjskiej Walentiny Matwijenko na temat demokracji - poinformował Sejm RP.

"Europejska Konferencja Przewodniczących Parlamentów państw RE. Na znak solidarności z krajami, których terytorium jest okupowane przez Rosję, marszałek Sejmu Elżbieta Witek w trakcie wystąpienia przewodniczącej Rady Federacji Rosyjskiej Valentiny Matvienko opuściła salę plenarną" - podał w czwartek na Twitterze Sejm RP.

Podczas wystąpienia Matwijenko salę opuścił też marszałek Senatu Tomasz Grodzki wraz z delegacją.

W dwudniowej Europejskiej Konferencji Przewodniczących Parlamentów państw członkowskich Rady Europy w Atenach, która rozpoczęła się w czwartek, biorą udział marszałkowie polskiego Sejmu i Senatu. W konferencji uczestniczy też szefowa wyższej izby parlamentu Rosji, Walentina Matwijenko.

Uczestnicy konferencji dyskutują między innymi o doświadczeniach i wyzwaniach, jakie stoją przed demokratycznymi państwami w obliczu kryzysu publicznej ochrony zdrowia, wywołanego pandemią COVID-19, o roli parlamentów w zapewnieniu prawa do zdrowego i zrównoważonego środowiska naturalnego oraz o wspólnej przyszłości obywateli Europy.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy