107,6 FM

Projekty domów piętrowych - co warto wiedzieć?

Coraz większą popularnością cieszą się domy piętrowe. Pomimo tego, że w Polsce jeszcze możemy tego tak nie dostrzegać, jednak coraz więcej osób decyduje się na projekty domów piętrowych, które umożliwią im pełne i intensywne zagospodarowanie przestrzeni działki.

Odpowiednie proporcje budowli umożliwiają nam świetne skomponowanie domu z otoczeniem, nadając mu eleganckiej, niezwykle estetycznej i wystawnej formy. Taka budowla idealnie sprawdzi się na każdym typie działki, a jeśli już podejmiemy odpowiednią decyzję, koniecznie powinniśmy przejrzeć projekty domów piętrowych z garażem.

Dlaczego projekty domów piętrowych są najlepszym wyborem i kiedy dobrze jest wybrać opcję z garażem?

Warto wiedzieć, że standardowe budowle bez piętra mogą nieraz cierpieć na posiadanie nieustawnych skosów poddaszy. Te mogą być klimatyczne, ale przy budowie piętrowej można się pozbyć wspomnianej nieustawności, a jednocześnie zachować klimat. Co więcej, przy rozsądnej budowie można nawet sprawić, że klimat będzie jeszcze pełniejszy, wydatniejszy. Przy budowanie pięter możemy również skusić się na zrealizowanie jak najbardziej ekonomicznego i funkcjonalnego budownictwa. Możemy to uzyskać, decydując się na projekty domów piętrowych z garażem. Dopiero przy budowli piętrowej możemy lepiej dopasować projekt garażu do tego, ile miejsc parkingowych będziemy w nim potrzebować. Rozwijając budowlę w pionie, możemy przeznaczyć podpiwniczenie lub front (i to w większym wymiarze) na zbudowanie garażu. Co więcej, decydując się na projekty domów piętrowych, będziemy mieć więcej przestrzeni na naszej działce, co też da nam więcej opcji do zaaranżowania przestrzeni okalającej dom.

Projekty domów piętrowych z płaskim dachem — ukryte piękno domostwa

Piękno tkwiące w prostocie widać najlepiej w przypadku płaskich dachów. Przeglądając projekty domów piętrowych z płaskim dachem, nie sposób nie zauważyć, że to właśnie płaskie dachy otwierają ich właścicielom furtkę do niezwykle funkcjonalnych i nietypowych aranżacji. Nie dość, że zdołamy dzięki temu zminimalizować zewnętrzną powierzchnię dachu, dzięki czemu maksymalnie zmniejszymy straty ciepła, będziemy w stanie w przyszłości przeznaczyć tę przestrzeń na różne nietypowe modyfikacje np. stworzenie wspaniałej ogrodowej zieleni. Dach taki, jeśli odpowiednio dopasujemy go do naszych przyszłych potrzeb, będzie mógł również udźwignąć umieszczenie na nim basenu. Projekty domów piętrowych z płaskim dachem dają na przyszłość więcej możliwości, a jednocześnie nieraz okazują się tańsze aniżeli domu z dachami wielopołaciowymi. Domy tego typu dodatkowo mają w sobie wyróżniającą je estetykę, która umożliwia połączenie ich z każdym rodzajem działki.

Jakie zalety mają projekty domów piętrowych z dachem dwuspadowym?

Jednym z najlepiej znanych i kojarzonych rozwiązań z pewnością jest dach dwuspadowy. Jest to najprostsze i najtańsze w wykonaniu i konserwacji rozwiązanie, które z pewnością spełni swoje zadanie. Wybierając projekty domów piętrowych z dachem dwuspadowym mamy szereg możliwości, które sprawią, że ten typ dachu uczyni nasz dom jeszcze ciekawszym, wydatniejszym i elegantszym. W tej konkretnej formule jesteśmy w stanie zadbać o to, aby wzbogacić go o odpowiedniego typu okna. Olbrzymie urozmaicenie zyska cała postać naszego domu, a jednocześnie odpowiednio doświetlone zostanie nasze poddasze. Odpowiednio dostosowując kąt naszego dachu, jesteśmy w stanie jak najpełniej wykorzystać poddasze bądź strych. Tu jednak musimy pamiętać o tym, że taki dach będzie wiązał się z większymi stratami ciepła niż w przypadku dachów płaskich. Projekty domów piętrowych z dachem dwuspadowym pozwalają nam jednak na wybranie takich opcji, które będą niezwykle energooszczędne. Co więcej, idealnie będą wpisywać się w otaczający je krajobraz, a to dzięki najstarszym tradycjom budownictwa, które tkwią właśnie w takiej formie.

Co kryją w sobie projekty domów piętrowych z dachem kopertowym?

Na szczególną uwagę zasługują projekty domów piętrowych z dachem kopertowym, zwanym czterospadowym. To właśnie w nich tkwi niezwykła elegancja i szykowność, która ostatnimi laty sprawiła, że tak wielu inwestorów sięgnęło właśnie po to rozwiązanie. Te czterospadowe dachy dają nam pełną stylu praktyczność użytkowania. Rozwiązanie to w dużym stopniu zdaje się nawiązywać do tradycyjnego, szlacheckiego dworku, podkreślając tym samym solidność, ale i przytulność domu. Projekty domów piętrowych z dachem kopertowym zawierają w sobie mnogie możliwości dostępnych rozwiązań. Każde z nich znajdzie zastosowanie w innym przypadku. Dla tych, którzy wybiorą niższy kąt nachylenia, dach ten świetnie będzie odprowadzać wodę opadową. Co więcej, ułatwiony będzie dostęp do rynien i komina, a brak otworów okiennych będzie zdecydowanie prostszy do zastosowania. Pamiętać trzeba o tym, że projekty domów piętrowych z dachem kopertowym uwzględniają również to, że przy takim rozwiązaniu konieczne jest zachowanie odpowiednich proporcji, aby móc się w pełni cieszyć niezwykłym wyglądem naszego domu.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama