107,6 FM

Najpopularniejsze książki Stephena Kinga

Stephen King to niekwestionowany król horrorów, który za swoją twórczość otrzymał wiele prestiżowych nagród, zyskując sobie wierne grono czytelników na całym świecie. Każda napisana przez niego książka jest wyjątkowa, a wiele z nich doczekało się nawet ekranizacji. Które jednak powieści Stephena Kinga cieszą się największą popularnością wśród czytelników?

„Miasteczko Salem” i „Przebudzenie”

Jeśli chodzi o książki Stephen King może poszczycić się wieloma ciekawymi pozycjami, a jedną z jego najpopularniejszych książek jest z pewnością „Miasteczko Salem”. Książka opowiada o losach pisarza, który po wielu latach wraca do tytułowego miasteczka, w którym spędził swoje dziecięce lata. Główny bohater interesuje się przede wszystkim pewnym domem, w którym przed laty doszło do bardzo tragicznych wydarzeń i który został zakupiony przed dwóch tajemniczych mężczyzn. Z czasem w miasteczku zaczynają umierać ludzie w bardzo dziwnych okolicznościach. Kolejną bardzo ciekawą książką Stephena Kinga jest „Przebudzenie”, które nawiązuje do twórczości Edgara Allana Poe. Powieść przedstawia losy dwóch osób, a mianowicie Jamiego Mortona oraz pastora Charlesa Jacobsa. Wspomniany pastor po rodzinnej tragedii całkowicie zmienia swój światopogląd, szydząc z wiary, przez co przez zszokowanych parafian zostaje wygnany z miasteczka. Jakie jednak więzi łączą głównych bohaterów i jak kończy się ta historia? Aby się tego dowiedzieć, warto sięgnąć po wspomnianą lekturę.

„Zielona Mila” i „Skazani na Shawshank”

Kolejne dwie powieści pisarza, czyli „Zielona Mila” oraz „Skazani na Shawshank” doczekały się swojej ekranizacji, dlatego też warto nieco więcej napisać na temat tych książek. Akcja „Zielonej Mili” rozgrywa się w więzieniu Cold Mountain, w którym więzień o imieniu Johnie trafia na blok śmierci. Wszystko wskazuje na to, że został on skazany niesłusznie, jednak z uwagi na fakt, iż zapadł już prawomocny wyrok, to więzień musi niestety zostać stracony. Kolejna obowiązkowa pozycja to powieść „Skazani na Shawshank”, która stała się jednym z najbardziej kultowych filmów w świecie kinematografii. Bohaterem tej książki jest bankier Andy Dufresne, który został skazany na dożywocie pomimo tego, że nie popełnił zarzucanego mu morderstwa. W powieści została opisana historia jego ucieczki z tytułowego więzienia. Czy udało mu się jednak tego dokonać? Odpowiedź na to pytanie można oczywiście znaleźć w samej książce.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama