107,6 FM

Rozpoczęła się wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Katarze

Bezpieczeństwo energetyczne jest głównym tematem rozpoczynającej się w sobotę wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Katarze. Prezydent Duda odwiedził bazę Straży Ochrony Wybrzeża Kataru, a także terminal LNG Ras Laffan.

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch przekonywał, że Katar pozostaje jednym z najważniejszych partnerów Polski, jeżeli chodzi o pozyskiwanie LNG. "Ta rola będzie wzrastać. Spodziewamy się również rozwoju stosunków handlowych w innych dziedzinach" – podkreślił minister.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził bazę, której żołnierze odpowiadają za ochronę katarskiego wybrzeża. Część kadetów z tej jednostki szkoliła się w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Andrzej Duda złożył również wizytę w terminalu LNG Ras Laffan Industrial City.

Wieczorem prezydent Andrzej Duda odbędzie naradę z przedstawicielami biznesu przed niedzielnym forum gospodarczym.

W niedzielę prezydent spotka się z emirem Kataru szejkiem Tamimem ibn Hamad as-Sanim , a także premierem tego kraju szejkiem Chalidem ibn Chalifa ibn Abd al-Aziz as-Sanim.

"Pan prezydent przykłada do tej wizyty bardzo dużą wagę, ponieważ uważa, że bezpieczeństwo energetyczne kraju jest jednym z najistotniejszych zagadnień" – podkreślił Kumoch.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama