107,6 FM

Śląskie. Nagłe i niewyjaśnione zgony. Lekarze: winna nie jest szczepionka na covid

Czy szczepienia przeciwko Covid mogą być przyczyną nagłych zgonów? - Nie ma na to żadnych dowodów – podkreśla prof. Jerzy Jaroszewicz z Górnośląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Przeciwnicy szczepień twierdzą , że w ostatnich miesiącach miało miejsce bardzo dużo przypadków niewyjaśnionych zgonów, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

- Antyszczepionkowcy sami sobie przeczą  - uważa prof.  Krystian Wita,  wojewódzki konsultant  ds. kardiologii i wicedyrektor Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach.

Profesor odniósł się w ten sposób do teorii jakoby szczepienia przeciwko Covid miały przyczynić się do wysokiej liczby nadmiarowych zgonów w Polsce.  Kraje wysoko wyszczepione są dowodem na to, że tak nie jest  - wskazuje profesor:

Tymczasem w Polsce, gdzie jest niski poziom wyszczepienia,  nadmiarowe zgony to aż 22,6 procent.   

Twierdzenie, że szczepienia przeciwko Covid mogą powodować zgony są bezprawne  - uważają naukowcy i lekarze. Nie ma na to żadnych dowodów , na pewno wiemy natomiast że zakażenie koronawirusem  to nieporównywalnie większe ryzyko zgonu niż szczepionka – podkreśla prof. Jerzy Jaroszewicz z Górnośląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu :

Tylko w Polsce z powodu Covid 19 zmarło już ponad 106 tysięcy osób.

O to czy niewyjaśnione, nagłe zgony mogą mieć związek ze szczepieniami na koronawirusa zapytaliśmy też doktora Marcina Świerszcza z Pogotowia Ratunkowego w Katowicach:

- To bzdury bo takie zgony są w medycynie znane od lat – uważa prof. Krystian Wita wojewódzki konsultant  ds. kardiologii i wicedyrektor GCM w Katowicach:

Według badań  czynnikiem znacznie bardziej niż szczepionka  zwiększającym ryzyko wystąpienia problemów kardiologicznych jest zakażenie SarsCov2 i przechorowanie Covid-19, nawet łagodnie czy bezobjawowo.

Badania i statystyki jasno pokazują , że działania niepożądane  po szczepieniu dotykają 0,04% zaszczepionych . W przeważającej większości są one bardzo łagodne. 

Miniony rok 2021 był  w Polsce rekordowy pod względem liczby zgonów 

Według wstępnych danych zmarło w Polsce ok. 519 tys. osób. Mówi Rzecznik Prasowy Prezesa GUS Karolina Banaszek:

Do tak wysokiej liczby zgonów w minionym roku przyczyniła się pandemia.  Dla porównania w pierwszym półroczu,  w odniesieniu do tego samego okresu rok wcześniej, liczba  zgonów z powodu koronawirusa zwiększyła się prawie 37-krotnie, osiągając poziom 58 tys.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama