107,6 FM

Papież przekazał 50 tys. euro dla migrantów znajdujących się na Litwie

Papież Franciszek wysłał 50 tysięcy euro dla Caritas na Litwie w ramach wsparcia aktywności na rzecz migrantów, przebywających na południowo-wschodniej granicy tego kraju - ogłosiła w sobotę watykańska dykasteria do spraw integralnego rozwoju człowieka.

W wydanym komunikacie Watykan wyjaśnił, że we współpracy z nuncjaturą apostolską na Litwie suma ta zostanie przeznaczona na dzieło pomocy i zakup lekarstw, żywności i ciepłej odzieży, by "złagodzić ciężkie warunki egzystencji" ludzi zimą, które pogarsza przedłużający się kryzys pandemiczny.

W nocie podkreślono zarazem, że wsparcie to jest "wyrazem uczuć duchowej bliskości i ojcowskiej otuchy", które papież Franciszek okazywał kilka razy wypowiadając się podczas modlitwy Anioł Pański na przełomie roku na temat migrantów, uchodźców i osób proszących o azyl, które znajdują się na tym obszarze.

18 stycznia dykasteria poinformowała, że papież polecił wysłać 100 tysięcy euro na rzecz grup migrantów "zablokowanych między Polską a Białorusią" i na pomoc dla Caritas Polska, by "stawić czoło kryzysowi migracyjnemu na granicy między obu krajami, wynikającemu z sytuacji konfliktowej, jaka trwa od ponad 10 lat". 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama