107,6 FM

Tylko miłość. Wirtualna licytacja dla chorych artystek

Medal papieża Franciszka, komplet do herbaty i rysunek Anny Dymnej i Krzysztofa Globisza, zegar kard. Dziwisza czy krawat i piłka Zbigniewa Bońka - to tylko niektóre z przedmiotów ofiarowanych na aukcję charytatywną pod hasłem "Tylko miłość".

Pod wirtualny młotek pójdą dary przekazane przez artystów, polityków, samorządowców i sportowców, m.in. Marcina Gortata, Dawida Kubackiego, Mateusza Morawieckiego, prezydenta Andrzeja Dudę i jego żony Agatę, Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego, Krystynę Jandę, Andrzeja Sikorowskiego, Grzegorza Turnaua, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Jerzego Stuhra, Andrzeja Sapkowskiego, małopolskich samorządowców, wolontariuszy i przyjaciół Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

W tym roku dochód z aukcji zostanie przekazany aktorce Dagmar Bilińskiej-Korban oraz wokalistce i skrzypaczce Joannie Słowińskiej. Pieniądze mają pomóc im w leczeniu, rehabilitacji i zapewnieniu godnego życia w chorobie.

Fundacja "Mimo Wszystko" od 2008 roku w okolicach walentynek organizuje wraz z Filharmonią Krakowską koncert i aukcję charytatywną, których celem jest pomoc chorym i niepełnosprawnym artystom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku, ze względu na pandemię, wydarzenie zostało ograniczone do aukcji, która do 14 marca potrwa na platformie Charytatywni.Allegro.

- Od ponad pięćdziesięciu lat jestem aktorką - mówi Anna Dymna. - Znam wszystkie piękne i ciemne strony tego zawodu, los wielu artystów. Kiedy jesteśmy silni i zdrowi, oklaskuje się nas, komplementuje, odbieramy nagrody. Nasze zawody wymagają często wysiłku ponad siły, końskiego zdrowia i odporności psychicznej. Są niebezpieczne i kontuzjogenne. Aktor, muzyk, śpiewak operowy chory czy kontuzjowany jest po prostu wykluczony. Bywa, że nagle znika ze sceny i mało kto wie, co z nim się dzieje. Los moich kolegów, którzy chorują, staje się nieraz bardzo smutny - podkreśla aktorka.

Każdy, kto pragnie wesprzeć artystki, nie biorąc udziału w licytacji, może przekazać dowolną kwotę na specjalnie utworzone w tym celu konto. Pełny spis licytowanych przedmiotów oraz numer konta dla chorych artystek można znaleźć na stronie mimowszystko.org.

Dzięki organizowanym koncertom i aukcjom charytatywnym fundacja wsparła dotychczas m.in. Teresę Budzisz-Krzyżanowską, Magdalenę Piekorz, Andrzeja Brandstaettera, Marka Pacułę i Krzysztofa Globisza.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama