107,6 FM

Idealny strój na ślub cywilny dla panny młodej

Ślub cywilny jest nadal dość popularną opcją wśród zakochanych. Pozwala zalegalizować związek w świetle prawa oraz w uroczysty sposób przysiąc przed urzędnikiem i świadkami wzajemną miłość, wierność oraz chęć założenia rodziny. Sporym dylematem przyszłych panien młodych jest jednak wybór odpowiedniego stroju na ślub cywilny. W tym artykule podpowiadamy, jak ubrać się na uroczystość zaślubin w USC, aby wyglądać stosownie do okazji, a przy tym czuć się fantastycznie.

Sukienka na ślub cywilny – czy zawsze musi być biała?

Każde ważne wydarzenie wymaga dostosowania się do oficjalnego dress codu. Większych wątpliwości nie budzi ślub kościelny, który od lat kojarzony jest z białą, długą suknią ślubną. Co jednak w sytuacji, kiedy bierzemy ślub cywilny? Na tego typu uroczystość mało która kobieta stawia bowiem na klasyczną ślubną kreację, która raczej nie pasuje do charakteru oficjalnej, państwowej uroczystości. Nasze mamy i babcie zakładały na tę okazję modne w latach 80-tych i 90-tych XX w. garsonki, dziś jednak moda się zmieniła i tego typu stroje wydają się zbyt sztywne i staromodne.

Na ślub cywilny najlepiej sprawdzi się elegancka, klasyczna sukienka. Może być dowolnej długości, aczkolwiek najlepiej na tę okazję pasują kreacje o długości midi, które idealnie łączą się z oficjalnym dress codem. Sukienka może być w dowolnym kolorze – na ślub cywilny możemy wybrać klasyczną białą kreację, która będzie wprost nawiązywała do ślubnej stylistyki, jak i pokusić się o bardziej wyraziste kolory. Najlepszym wyborem będą jednak sukienki w jasnych kolorach, które zdecydowanie najlepiej pasują do weselnych klimatów. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby sukienka była wzorzysta – np. w subtelną kratę, geometryczne motywy lub kwiaty.

Idealny strój na ślub cywilny dla panny młodej

Jeśli nie sukienka to co? Jakie alternatywy mamy do wyboru?

Mimo tego, że sukienki na ślub cywilny cieszą się zdecydowanie największą popularnością, nie są jedynym wyborem, na jaki mogą zdecydować się przyszłe pary młode. W dzisiejszych czasach nie ma bowiem większych ograniczeń w tym zakresie, a USC nie wymaga konkretnego stroju na uroczystość zaślubin. Pozwala to przyszłym pannom młodym postawić także na mniej oczywiste, ale równie trafne opcje – damski garnitur oraz elegancki kombinezon. Oba te stroje posiadają elegancki, raczej klasyczny charakter, który idealnie wpisuje się w ślubną, oficjalną stylistykę. Są przy tym bardziej oryginalne i ciekawsze niż sukienki, na które stawia zdecydowana większość przyszłych panien młodych.

Damski garnitur może składać się z dobrze skrojonej marynarki i spodni do kompletu. Kolorystyka jest dowolna – garnitur na ślub cywilny może być zarówno biały i pastelowy, jak i utrzymany w szczególnie modnej w ostatnich latach, wyrazistej kolorystyce. Kombinezon to natomiast jednoczęściowy elegancki strój, który powrócił do łask w ostatnich latach. Stanowi jeden z elementów damskiego power dressing i świetnie podkreśla silną, kobiecą osobowość. Prezentuje się spójnie i elegancko, a także stanowi doskonały wybór dla kobiet, które nie czują się zbyt dobrze w klasycznych sukienkach i spódnicach.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama