107,6 FM

Dworczyk: Rada Ministrów przyjęła uchwałę ustanawiającą rządowy program - Pomoc dla Ukrainy

Rada Ministrów przyjęła w trybie obiegowym uchwałę ustanawiającą rządowy program - Pomoc dla Ukrainy - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

"Rada Ministrów przyjęła w trybie obiegowym uchwałę ustanawiającą Rządowy Program - Pomoc dla UA. Premier @MorawieckiM powołał zespoły międzyresortowe: ds. przyjęcia przez RP uchodźców napływających z UA oraz ds. przyjęcia przez RP rannych z terytorium UA" - napisał w nocy z piątku na sobotę szef KPRM Michał Dworczyk. Swój wpis opatrzył hashtagiem #StrongerTogether.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w środę, że powoła zespół, który ma się zająć koordynacją pomocy dla uchodźców w przypadku wojny rosyjsko-ukraińskiej. "Wojna może spowodować exodus z Ukrainy; musimy być przygotowani na najgorsze" - powiedział wówczas szef rządu.

"Jesteśmy tu, by bronić wschodniej flanki NATO, ale także ze względów humanitarnych pomagamy Ukrainie i Ukraińcom, by w przypadku ataku rosyjskiego złagodzić jego skutki" - mówił w środę Morawiecki. Wyjaśnił, że cała infrastruktura będzie przygotowywana na wschodzie, ale "z dyslokacją w głąb kraju".

W piątek, w cotygodniowym podcaście Morawiecki odniósł się do sytuacji wokół Ukrainy. "Przygotowujemy się na różne scenariusze, również te najczarniejsze; ale cały czas wierzymy w to, że Moskwa się opamięta i wycofa pancerne kolumny znad granicy" - podkreślił.

W sobotę premier weźmie udział w sobotę w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa (MSC). Będzie uczestniczył w panelu poświęconemu relacjom Wschodu i Zachodu oraz bezpieczeństwu regionalnemu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama