107,6 FM

Amerykańscy żołnierze uczą angielskiego przy skwierzyńskim sanktuarium

Żołnierze amerykańscy stacjonujący w Skwierzynie prowadzą konwersatorium z języka angielskiego przy sanktuarium Matki Bożej Klewańskiej. Nie ma tu zeszytów ani podręczników, ponieważ chodzi o kontakt z żywym słowem.

Pomysł to owoc współpracy tutejszego kustosza z amerykańskim kapelanem. - Inspiratorem wszystkiego jest ks. kpt. Marcin Novitzky, który ma polskie korzenie. Temat wynikł w czasie naszej rozmowy, której owocem są lekcje angielskiego w salkach na plebanii - wyjaśnia ks. Kazimierza Małżeński CM, kustosz sanktuarium w Skwierzynie.

- Spotykamy się od 1 lutego. W zajęciach uczestniczy od 25 do 30 osób. Pracujemy w trzech grupach: podstawowa, średnio zaawansowana i zaawansowana. Zajęcia prowadzi 3-4 amerykańskich żołnierzy, a wszystko ma formę konwersatorium. Po prostu rozmawiamy po angielsku, ponieważ chodziło nam o kontakt z żywym językiem - dodaje.

Przypomnijmy, że sanktuarium Matki Bożej Klewańskiej 22 maja ubiegłego roku ustanowił bp Tadeusz Lityński. Jest one dedykowane przesiedleńcom z dawnych Kresów Wschodnich i ich potomkom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama