107,6 FM

Modlimy się o pokój na świecie!

W obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę nie jesteśmy bezbronni - mamy w ręku broń potężniejszą niż wszystkie karabiny. Sięgnijmy po nią razem!

Jeszcze wczoraj chcieliśmy prosić Was o modlitwę o to, aby na Ukrainie nie wybuchła wojna. Dziś sytuacja jest już zupełnie inna - siły rosyjskie wkroczyły do naszego wschodniego sąsiada. Ale nie jest prawdą, że nie możemy nic zrobić, aby pomóc Ukraińcom - modlitwa to potężna siła!

Papież Franciszek zaapelował, aby Środa Popielcowa stała się dniem postu w intencji pokoju. A my chcemy zaprosić Was do wspólnej modlitwy - każdego dnia, aż do Popielca, będziemy modlić się o pokój słowami jednego z papieży.
Każdego dnia o 12.00 na naszej stronie i profilach w mediach społecznościowych pojawi się tekst modlitwy. Wołajmy razem do Pana o przywrócenie pokoju na świecie!

Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
(Mt 5, 9)

Dziś modlimy się słowami św. Jana Pawła II:

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń. Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna (…), która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu. Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.

SYTUACJA NA UKRAINIE: Relacjonujemy na bieżąco

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama