107,6 FM

Ukraińskie Termopile

Ukraińscy obrońcy nie zdołali obronić Wyspy Węży na Morzu Czarnym. Po zaciętych walkach z udziałem rosyjskiego lotnictwa szturmowego i pod ostrzałem z okrętów Floty Czarnomorskiej, zginęli wszyscy ukraińscy pogranicznicy.

"Na naszej Wyspie Węży broniący jej do końca chłopcy, pogranicznicy bohatersko zginęli, ale nie poddali się. Wszyscy zostaną pośmiertnie odznaczeni orderami Bohatera Ukrainy" - poinformował w nocy Wołodymyr Zełenski. Niewielkiej wyspy broniło 13 pograniczników.

W czwartek władze ukraińskie informowały o zaciętej obronie wyspy, gdzie pomimo "ultimatum wroga", ukraińscy żołnierze nie poddawali się.

Anton Heraszczenko z MSW opublikował nagrania rozmów pomiędzy okrętem wojennym rosyjskiej floty a obrońcami Wyspy Węży na Morzu Czarnym. „Tu rosyjski okręt wojenny, poddajcie się i złóżcie broń. W przeciwnym razie rozpoczniemy atak” – słychać na nagraniu, udostępnionym przez Heraszczenkę w Telegramie. Odpowiedź pograniczników była zwięzła: „Rosyjski okręcie wojenny: P… się!”.

Zełenski poinformował w nocy, że w walkach obronnych Ukraina straciła w sumie w pierwszym dniu wojny 137 żołnierzy. 316 zostało rannych.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama