107,6 FM

Kulesza: Polska nie zagra barażowego meczu z Rosją

Podobną decyzję ogłosiła nieco później Szwecja.

Informacje przekazał na Twitterze prezes PZPN Cezary Kulesza:

"Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z reprezentacją Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami Szwecji i Czech, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko" - przekazał Kulesza.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

W nocy poinformował on zaś tą samą drogą o odbyciu rozmowy z szefem ukraińskiej federacji piłkarskiej Andrijem Pawełką. "W imieniu PZPN zaoferowałem, że jako federacja pomożemy w organizacji meczów reprezentacji Ukrainy na terenie Polski, jeśli będzie taka potrzeba. Strona ukraińska przyjęła naszą ofertę" - dodał.

Osobne oświadczenie opublikowali też wspólnie piłkarze - reprezentanci Polski w piłce nożnej:

"My, piłkarze reprezentacji Polski, wspólnie z PZPN podjęliśmy decyzję, że w wyniku agresji Rosji na Ukrainę nie zamierzamy wystąpić w meczu barażowym z Rosją. Nie jest to łatwa decyzja, ale w życiu są ważniejsze sprawy niż piłka nożna. Myślami jesteśmy z narodem ukraińskim i naszym Przyjacielem z reprezentacji Tomkiem Kędziorą, który wraz z rodziną wciąż przebywa w Kijowie" - napisano w oświadczeniu.

 

AKTUALIZACJA:

Z Rosjanami nie zagrają także Szwedzi. Oto informacja, którą na ten temat opublikowała szwedzka federacja piłki nożnej: "Reprezentacja mężczyzn nie zagra z Rosją – niezależnie od tego, gdzie będzie rozgrywany mecz. Zarząd [szwedzkiej] Federacji wzywa również FIFA do odwołania meczów barażowych w marcu, w których uczestniczy Rosja" - głosi komunikat.

W czwartek piłkarskie federacje Polski, Szwecji i Czech poinformowały we wspólnym oświadczeniu przesłanym do FIFA, że w związku z agresją Rosji na Ukrainę nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam baraży o awans na tegoroczny mundial w Katarze. Biało-czerwoni mieli grać w Moskwie 24 marca półfinał. W przypadku wygranej "Sbornej" na spotkanie decydujące przepustkę na MŚ 29 marca do Rosji miałby przyjechać zwycięzca meczu Szwecja - Czechy.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama