107,6 FM

Grupa hakerów Squad303 przygotowała narzędzie do ominięcia rosyjskiej cenzury

Grupa hakerów Squad 303 przygotowała internetowe narzędzie, dostępne pod adresem http://1920.in/, dzięki któremu można wysłać wiadomość tekstową do przypadkowych Rosjan. Celem akcji jest ominięcie rosyjskiej cenzury i walka z dezinformacją Putina.

W filmie opublikowanym w internecie, który można obejrzeć m.in. na Twitterze portalu Nexta, cyfrowa postać zwraca uwagę, że w Rosji nie ma wolnych mediów, a Internet podlega cenzurze.

"My, ludzie z całego świata, mamy wiadomość dla narodu rosyjskiego. Zapłaci wysoką cenę za haniebną decyzję swojego dyktatora Władimira Putina o zaatakowaniu niepodległej Ukrainy. To wspólna akcja wszystkich państw wolnego świata w odpowiedzi na rosyjską agresję" - przekazała grupa hakerów.

Zwrócono uwagę, że około 150 milionów Rosjan nie zna prawdy na temat przyczyn ani przebiegu wojny. "W Rosji nie ma wolnych mediów, a Internet podlega cenzurze. Jest jednak możliwość, żeby każdy z nas przekazał zniewolonym mieszkańcom tego kraju bezpośrednią wiadomość. Squad303 daje wam narzędzie, pozwalające na wysyłanie wiadomości tekstowych na losowe rosyjskie numery. Pozwólcie im poznać prawdę" - apeluje aktywista w wideo.

"Drodzy Rosjanie, wasze media są cenzurowane. Kreml kłamie. Tysiące waszych żołnierzy i braci Ukraińców ginie na Ukrainie. Dowiedz się prawdy w bezpłatnej sieci i aplikacji Telegram. Czas obalić dyktatora Putina!" - brzmi treść wiadomość, którą za pośrednictwem strony http://1920.in/ można wysłać pod przypadkowe numery w Rosji.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco] 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama