107,6 FM

Katowice. Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Ukrainy

W Katowicach rusza zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Miasto prosi o zeszyty, bloki, kredki, farby, tornistry i piórniki.

Piórniki, kredki, bloki rysunkowe czy tornistry. Taki sprzęt przydałby się młodym, ukraińskim uchodźcom, którzy dołączają do grup i klas w lokalnych szkołach i przedszkolach. W Katowicach wiele ukraińskich dzieci bierze udział w zajęciach integracyjnych, organizowanych na szkolnych świetlicach. A miasto ruszyło ze zbiórką niezbędnych przyborów. Mówi Radiu eM Kamila Czaplińska z Centrum Informacji Turystycznej:

Katowice. Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Ukrainy   Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci uciekających przed wojną Marcin Iciek / Radio eM

Młodzi uchodźcy z takimi wyprawkami mogą ruszyć do katowickich szkół i przedszkoli. Mówi Sandra Hajduk z katowickiego magistratu:

Zbiórka prowadzona jest w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej przy tamtejszym rynku.

Podobne zbiórki ruszają również w innych miejscach regionu, na przykład w Książnicy Beskidzkiej. Tam przyjmowane są również stroje gimnastyczne - buty, dresy, getry, koszulki - najlepiej w kolorze białym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama