107,6 FM

Najpopularniejsze pytania dotyczące diety ketogenicznej

Jeśli szukasz idealnej diety, dzięki której możesz zdrowo i skutecznie schudnąć, z pewnością spotkałeś się już z dietą ketogeniczną. To dieta, która bije wszelkie rekordy popularności i codziennie zyskuje kolejnych zwolenników.

W Internecie można znaleźć mnóstwo informacji dotyczących ketogenicznego sposobu żywienia. Wiele z nich może wprowadzać w błąd i zaburzać obraz keto diety. Postanowiliśmy więc zebrać najczęściej pojawiające się pytania i udzielić na nie konkretnych odpowiedzi. Być może dzięki temu więcej osób przekona się, że stosowanie keto diety może odmienić ich życie i znacznie wpłynąć na poprawę stanu zdrowia.

Czy stosując dietę ketogeniczną będę chodził głodny?

Nie. Spożywanie dobrej jakości tłuszczu to doskonały sposób na to, by zapomnieć o głodzie. Tłuszcze są najbardziej wydajnym paliwem i źródłem energii dla organizmu. Gdy organizm wchodzi w stan ketozy (pozyskiwanie energii z ketonów, które w uproszczeniu mówiąc - powstają w wyniku spalania tłuszczu) - pozyskuje energię z tłuszczu dostarczanego w pokarmach i z własnych zapasów tłuszczu. Ma więc stały dostęp do źródła energii i gdy tylko jej potrzebuje - może skorzystać z własnych zapasów.

Już po kilku dniach stosowania keto diety można zauważyć, że głód zniknął. Warto pamiętać, że głód siedzi w głowie, a nie w żołądku czy brzuchu.

Czy to prawda, że na ketodiecie można pić alkohol?

Tak, to prawda. Oczywiście w grę wchodzi wyłącznie alkohol niskowęglowodanowy. Zabronione są takie alkohole jak kolorowe, smakowe wódki, coolery, kolorowe drinki, słodkie wino, piwo, likiery, nalewki. Można natomiast spożywać takie alkohole jak czysta wódka, whisky, gin, szampan, wino wytrawne, tequila.

Należy pamiętać, że u ketogeników tolerancja na alkohol znacząco się zmniejsza. Oznacza to, że skutki spożywania alkoholu odczuwa się zdecydowanie szybciej.

Czy ketogenicy mogą jeść owoce?

Tak i nie. Nie wszystkie owoce są dozwolone. Zdecydowana większość owoców zawiera bardzo duże ilości węglowodanów. Na diecie ketogenicznej można jeść wyłącznie maliny, borówki, jeżyny, truskawki.

Trzeba pamiętać, że owoce zawierają ogromne ilości cukru. Nawet cukier pochodzący z owoców to wróg dla naszego organizmu.

Czy na diecie ketogenicznej należy liczyć kalorie?

Nie. Dieta ketogeniczna nie zwraca uwagi na kalorie. Nie ma znaczenia ile jesz, a co jesz. Organizm, który przestawia się na ketogeniczny styl życia, i tak spożywa mniej kalorii, niż wynosi jego zapotrzebowanie kaloryczne. Posiłki wysokotłuszczowe na dłużej sycą, a dzięki temu możemy jeść mniej.

Najważniejsze są makroskładniki, które na keto diecie powinny przedstawiać się następująco: 70-75% tłuszczu, 20-25% białka i 5-10% węglowodanów.

Więcej o zasadach diety keto znajdziesz na stronie KetoDietetyk.pl - kliknij tutaj.

Czy to prawda, że na ketodiecie można jeść pizzę i kebab?

Tak, ale w grę wchodzą wyłącznie ketogeniczne odpowiedniki. Można znaleźć wiele przepisów na keto pizzę, np. na tej stronie można znaleźć przepis na pizzę na spodzie z mozzarelli. Dużą popularnością cieszą się spody do pizzy przygotowane na bazie piersi z kurczaka i żółtej mozzarelli.

Kebaby i burgery również można jeść pod warunkiem zastąpienia bułki czy tortilli ketogenicznym zamiennikiem. Należy również zrezygnować z gotowych sosów pełnych węglowodanów i zastąpić je sosami ketogenicznymi.

Czy dietę ketogeniczną mogą stosować kobiety w ciąży?

Mogą. Nie jest wskazane stosowanie postu przerywanego przez kobiety ciężarne, a już na pewno nie przez kobiety karmiące. Warto również stosować keto dietę pod opieką lekarza prowadzącego ciążę.

Czy odstawienie węglowodanów nie będzie szkodliwa dla mózgu?

Nie. Mózg bardzo dobrze pracuje na paliwie w postaci dobrej jakości tłuszczu. Poza tym organizm potrafi samodzielnie wytworzyć tyle węglowodanów, ile potrzebuje, by zasilić pracę mózgu. Ketogenicy przyznają, że stosowanie keto diety bardzo dobrze wpłynęło na pracę ich mózgu i procesy myślowe. Dzięki żywieniu ketogenicznemu można się dużo łatwiej skupić i dłużej wykonywać prace umysłowe.

To tylko kilka informacji dotyczących diety keto. Jeśli chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na stronę KetoDietetyk.pl.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama