107,6 FM

Joe Biden w Rzeszowie spotka się z uchodźcami i żołnierzami USA

Prezydent USA Joe Biden rozpocznie w piątek wizytę w Polsce od Rzeszowa, gdzie weźmie udział w spotkaniu nt. sytuacji uchodźców oraz spotka się z żołnierzami 82. dywizji powietrznodesantowej - podał Biały Dom. Przed wylotem z Brukseli spotka się też z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

Spotkanie z przewodniczącą KE będzie pierwszym punktem piątkowego programu wizyty Bidena w Europie. Rozmowa ma dotyczyć "współpracy w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę". Po nim i po wspólnym oświadczeniu dla prasy, Biden wyruszy o 11.55 z Brukseli do Rzeszowa, gdzie przywita go prezydent RP Andrzej Duda.

W Rzeszowie prezydent USA weźmie udział w spotkaniu na temat napływu uchodźców do Polski i kryzysu humanitarnego na Ukrainie. Potem Biden spotka się ze stacjonującymi na Podkarpaciu żołnierzami 82. dywizji powietrznodesantowej, przysłanymi w ostatnich tygodniach w ramach wzmacniania wschodniej flanki NATO, po czym wyruszy do Warszawy.

W drugim dniu wizyty w Polsce Biden spotka się z prezydentem Dudą oraz wygłosi przemówienie na temat "zjednoczonych wysiłków wolnego świata wspierającego naród ukraiński, pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za jej brutalną wojnę i obrony przyszłości zakorzenionej w zasadach demokratycznych"- informuje Biały Dom.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama