107,6 FM

Chorzów. Gorzkie Żale w formie misterium, z muzyką i teatrem. Zaprasza FCMP "Trzej Towarzysze"

Franciszkańskie Centrum Młodzieżowo-Powołaniowe "Trzej Towarzysze" w Chorzowie zaprasza do udziału w wydarzeniu Gorzkich Żali przeżywanych w formie misterium. Jedno z kazań, w ostatnią sobotę Wielkiego Postu, wygłosi abp koadiutor Adrian Galbas.

Wielkopostne nabożeństwo połączone z muzyką i teatrem. Franciszkańskie Centrum Młodzieżowo Powołaniowe "Trzej Towarzysze" w Chorzowie zaprasza na Gorzkie Żale przeżywane w formie misterium. Dziś 26 marca kazanie pasyjne wygłosi o. Michał Legan, paulin.

- To będą gorzkie żale z muzyką i teatrem - mówi o. Kryspin Maćczak, franciszkanin:

"Próby muzyczne zaczęliśmy od medytacji tekstów, które będziemy razem jako Kościół wyśpiewywać. Nie chcemy, by to były tylko nowe i piękne aranżacje. Te dźwięki mają pomóc Ci wejść głębiej i uklęknąć razem z Chrystusem w Ogrodzie Oliwnym. Te dźwięki to nasza modlitwa, nasze trwanie, nasze bycie" - czytamy na facebookowym profilu FCMP Trzej Towarzysze.

Chorzów. Gorzkie Żale w formie misterium, z muzyką i teatrem. Zaprasza FCMP "Trzej Towarzysze"   Próba misterium, która ma pokazać wydarzenia sprzed 2 tysięcy lat, ale też ukazać dylematy człowieka XXI wieku. Chorzów FCMP Trzej Towarzysze / facebook

Oprócz terminu dzisiejszego, Gorzkie Żale w tej formie zaplanowano także na 2 i 9 kwietnia. W ostatnią sobotę Wielkiego Postu kazanie wygłosi abp koadiutor Adrian Galbas.

Do wspólnej modlitwy, także w soboty 2 i 9 kwietnia,  zachęca o. Kryspin Maćczak, franciszkanin:

Gorzkie Żale odbędą się kościele w Chorzowie-Klimzowcu przy ul. Franciszkańskiej 1 w trzy ostanie soboty Wielkiego Postu. Początek o 20:00.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama