107,6 FM

Piękne przesłanie piłkarskiej reprezentacji Ukrainy do Biało-Czerwonych po meczu ze Szwecją

Futbolowa reprezentacja Ukrainy pogratulowała Polakom awansu na mundial. Podziękowała naszemu krajowi za opiekę nad kobietami i dziećmi, które schroniły się u nas przed wojna. Ukraińcy przypomnieli, że polska reprezentacja odmówiła gry w barażach z Rosją, co dało przykład całemu środowisku sportowemu i jego światowym organizacjom. "Stanowczość Polski jest przykładem dla całego świata, jak się jednoczyć, gdy szalony i bezwzględny zbrodniarz najeżdża twoją ziemię z bronią w ręku!" - napisali reprezentanci Ukrainy.

- Drodzy bracia Polacy! Serdecznie gratulujemy awansu do finału Pucharu Świata! - napisali na Instagramie piłkarze reprezentacji Ukrainy.

- Nigdy nie zapomnimy Waszej wrażliwości i braterskiego wsparcia dla milionów naszych kobiet i dzieci, których z otwartymi sercami przyjęliście w swoich rodzinach, pomagając każdemu! Niski ukłon wam za to, Przyjaciele! - dodali.

- Równie mocną i zdecydowaną była deklaracja Polski, by w żadnym przypadku nie wychodzić na boisko z agresorami, co dało przykład całemu środowisku piłkarskiemu i wytyczyło postawę światowych organizacji sportowych. Stanowczość Polski jest przykładem dla całego świata, jak się jednoczyć, gdy szalony i bezwzględny zbrodniarz najeżdża twoją ziemię z bronią w ręku! Ale Dobro zawsze pokonuje zło, a awans Polski do finałowego turnieju Mistrzostw Świata jest dla nas bardzo symbolicznym i inspirującym! - podkreślili Ukraińcy.

- Gratulujemy bracia i mamy wielką nadzieję, że będziemy mogli dołączyć do Polski na Mundialu w Katarze! Niech żyje Polska! Sława Ukrainie! - kończą swoje przesłanie: selekcjoner reprezentacji Ukrainy Ołeksandr Petrakow, kapitan Andrij Piatow, wicekapitan Andrij Jarmołenko i cała reprezentacja Ukrainy.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama